Beata Grott nową dyrektorką Balcia Insurance w Polsce

0
1170

Beata Grott objęła stanowisko dyrektora polskiego oddziału Balcia Insurance, które zajmował dotąd Jan Pijewski. Ekspertka będzie odpowiadać za dalszy rozwój firmy w obszarze innowacji produktowych i nowych technologii.

Beata Grott ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie w branży. Ostatnio pełniła funkcję prezeski Crawford Polska. W zarządzie tej firmy zasiadała od września 2023 roku i odpowiadała tam za zarządzanie obszarem sprzedaży i rozwoju. Beata Grott posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w obszarze likwidacji szkód. Przez 15 lat zajmowała się tym obszarem w polskim oddziale AIG Europe, a następnie w Chartis Europe. Ponadto przez ponad 5 lat pełniła obowiązki prezesa zarządu DAT Polska, a wcześniej przez 5 lat była odpowiedzialna za zarządzanie sprzedażą w Audatex Polska.

– Z wielką satysfakcją dołączam do zespołu Balcia. Przemysł ubezpieczeniowy jest w procesie transformacji cyfrowej. Moje doświadczenie w zarządzaniu innowacyjnymi projektami wpisuje się w zaawansowane merytorycznie i technologicznie produkty Balcia, które odpowiadają na zmieniające się potrzeby klientów i rynek – powiedziała Beata Grott.

– Cieszymy się, że znaleźliśmy osobę z doświadczeniem zarówno w branży ubezpieczeniowej, jak i technologicznej – podkreślił Janis Lucaus, CEO Balcia Insurance.

Artur Makowiecki

news@gu.com.pl