Bezpieczny Dom, czyli wszystko tak, jak lubisz

0
243

Niewiele produktów staje się hitem rynku tak szybko jak Bezpieczny Dom TUZ Ubezpieczenia. Nowe ubezpieczenie domu lub mieszkania już po miesiącu od wejścia do sprzedaży znalazło się na drugim miejscu w rankingu „Gazety Ubezpieczeniowej”. A to nie koniec, bo zainteresowanie produktem stale rośnie i w tym roku też będzie o nim głośno.

Takich produktów ubezpieczeniowych, które sprzedawcy i klienci mogą odkrywać na nowo, doceniając kolejne zalety, też jest bardzo niewiele. Bezpieczny Dom to pełne ubezpieczenie domu lub mieszkania, rodziny lub najbliższych, a nawet kota i psa.

Polisa TUZ Ubezpieczenia ma wiele zalet, które są lub mogą okazać się pomocne w wielu różnych sytuacjach, jakie zdarzają się w domu, mieszkaniu, a nawet… poza miejscem zamieszkania, ponieważ twórcy tego ubezpieczenia pomyśleli też o ubezpieczeniu mienia poza domem.

22 świadczenia w Assistance Home-Med

Wybierając Bezpieczny Dom, klient zyskuje m.in. Assistance Medyczny, Assistance Techniczny, Assistance AGD/RTV, zdalną pomoc informatyka, pakiet pomocy, osobistego opiekuna – i znacznie więcej.

Assistance Medyczny zapewnia e-konsultację lub telekonsultację lekarską. Dodatkowo ubezpieczony może też zdecydować się na wizytę lekarską lub jeszcze raz wybrać e-konsultację albo telekonsultację lekarską. Ponadto to ubezpieczenie zapewnia do dwóch wizyt pielęgniarki, a w przypadku nieszczęśliwego wypadku również dostawę leków i sprzętu rehabilitacyjnego. Bez żadnego limitu może korzystać z medycznej informacji telefonicznej oraz ma zapewnioną opiekę po hospitalizacji. Taką opiekę może mieć przez pięć dni do czterech godzin dziennie – w przypadku jednego zdarzenia w okresie ubezpieczenia.

Assistance Techniczny może być potrzebny w przypadku takich zdarzeń, jak zatrzaśnięcie drzwi, zacięcie się zamka, utrata kluczy w następstwie kradzieży z włamaniem lub rabunku na osobie ubezpieczonego czy zdarzeń losowych, jak: stłuczenie szyb zainstalowanych na stałe, dewastacja, kradzież z włamaniem, awaria instalacji, deszcz nawalny, grad, silny wiatr, powódź, pożar, uderzenie pioruna, upadek statku powietrznego, wybuch, zalanie czy zapadanie się ziemi. Świadczenie assistance w takich przypadkach polega na interwencji specjalisty domowego lub ślusarza. Na dodatek, gdyby okazało się, że nieszczęścia chodzą parami, ubezpieczonemu przysługują dwa świadczenia.

Ogromną zaletą Bezpiecznego Domu jest bardzo szeroki zakres ryzyk w standardzie, to m.in. także utrata wody lub gazu, dewastacja (w tym graffiti), szkody wyrządzone akcją ratowniczą, również podczas ratowania zdrowia i życia, koszty poszukiwania i usunięcia przyczyny szkody oraz koszty uprzątnięcia po szkodzie.

Druga Opinia Medyczna, tak na wszelki wypadek

Druga Opinia Medyczna to szczególna wartość, którą daje wybór polisy Bezpieczny Dom. Jest dostępna w każdym wariancie polisy.

To świadczenie, które może okazać się bezcenne, gdy w przypadku cięższej choroby niepokoi nas diagnoza lub proponowany plan leczenia, a boimy się skutków błędów lekarskich, które przecież niestety czasem się zdarzają.

Celem Drugiej Opinii Medycznej jest weryfikacja otrzymanej diagnozy i planu leczenia. Może z niej skorzystać posiadacz ubezpieczenia i wskazani członkowie rodziny (do lat 65) na dowolnym etapie leczenia, w przypadku gdy choroba po raz pierwszy wystąpiła w okresie ubezpieczenia. Po uzyskaniu Drugiej Opinii Medycznej choremu dedykowany jest polski lekarz, który tłumaczy opinię i podpowiada, jakie powinny być dalsze kroki w leczeniu.

Rządzi kot, pilnuje pies, Ty ubezpieczasz

TUZ oferuje możliwość ubezpieczenia nieruchomości w budowie, jak również domu jednorodzinnego wchodzącego w skład gospodarstwa rolnego. A do tego proponuje szeroki pakiet ubezpieczeń uzupełniających: Bezpieczny Senior, OC w życiu prywatnym (obejmuje również szkody w wyniku rażącego niedbalstwa), ubezpieczenie ochrony prawnej oraz ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków.

Na szczególną uwagę zasługuje ubezpieczenie Pies i Kot. Ubezpieczając mieszkanie lub dom, można objąć ochroną koty i psy w sumie nawet do czterech czworonogów. Z polisą Bezpieczny Dom można zabezpieczyć swojego pupilka np. przed wypadkami komunikacyjnymi, w których ucierpi, czy pogryzieniem przez inne zwierzę.

To jedna z wielu zalet polisy Bezpieczny Dom i zarazem jedna z tych, które wzbudzają największe zainteresowanie.