Brokerzy coraz częściej pytają o produkty życiowe

0
313

Trzy pytania do Bartosza Banasiaka z Departamentu Sprzedaży Ubezpieczeń Indywidualnych w Warcie

Redakcja „Gazety Ubezpieczeniowej”: – W sprzedaży agencyjnej można dostrzec rosnące zainteresowanie ochronnymi, indywidualnymi ubezpieczeniami na życie. Jak obecnie wygląda zainteresowanie tymi produktami wśród brokerów?

Bartosz Banasiak: – W zbieranych danych i zapytaniach spływających do naszej sieci sprzedaży widzimy rosnące zainteresowanie ofertą indywidualnych ubezpieczeń na życie. W efekcie coraz więcej brokerów zaczyna dostrzegać potrzebę posiadania w swojej ofercie rozwiązania pozwalającego na spełnienie oczekiwań oraz potrzeb swoich klientów.

Z czego może wynikać rosnący popyt na indywidualne ubezpieczenia w tej sieci sprzedaży?

– Z racji specyfiki naszego rynku brokerzy mają zazwyczaj kontakt w firmach z osobami decyzyjnymi oraz wysoką kadrą menedżerską. Osoby te mają dużą świadomość ubezpieczeniową oraz sprecyzowane potrzeby dotyczące wybieranego produktu. Doświadczenie pokazuje, że zapytania dla takich klientów dotyczą wysokich sum ubezpieczenia oraz kompleksowego zabezpieczenia dla siebie i rodziny.

Mając w ofercie produkty indywidualne na życie, broker jest w stanie przedstawić rozwiązanie zabezpieczające kompleksowo interesy swojego klienta, jednocześnie zapewniając sobie długofalowe relacje z ubezpieczonym.

Dodatkowym atutem ubezpieczeń indywidualnych na życie jest możliwość wykorzystania ich w negocjacjach przy zawieraniu ubezpieczeń majątkowych lub grupowych. Wiemy, że jest to obszar, który cały czas się rozwija i nie jest tak popularny w ofercie brokerskiej jak inne ubezpieczenia. Dlatego te produkty mogą uzupełnić ofertę brokera o rozwiązania niestandardowe, skierowane do osób decyzyjnych na preferencyjnych warunkach.

Co Warta może zaoferować brokerom i ich klientom?

– Posiadamy nowoczesne produkty odpowiadające na potrzeby klientów, zarówno jeśli chodzi o zakres ochrony, jak i wysokość sum ubezpieczenia. Pozwalają one na ubezpieczenie życia i zdrowia klienta oraz bliskich mu osób. Dbają o zabezpieczenie przyszłości rodziny, interesów firmy oraz dają możliwość inwestowania kapitału.

Szeroki zakres ubezpieczenia, brak górnego limitu sumy ubezpieczenia w przypadku śmierci to tylko wybrane przewagi naszych rozwiązań względem konkurencyjnych produktów. Co ważne, zapewniamy również kompleksowe wsparcie dla brokerów w przygotowaniu odpowiedniego rozwiązania dla klienta.

W efekcie nasi eksperci, jak i wachlarz produktów pozwolą skutecznie dopasować ochronę ubezpieczeniową do indywidualnych wymagań klienta.