PZU zaczyna przeprowadzkę do nowej siedziby centrali

0
470

1 czerwca PZU oficjalnie odebrał klucze do budynku Generation Park Y przy Rondzie Daszyńskiego w Warszawie. To znak, że rozpoczęła się przeprowadzka siedziby centrali ubezpieczyciela do 140-metrowowego wieżowca. Generation Park Y pozwoli ubezpieczycielowi m.in. zredukować ślad węglowy o ponad 2500 ton CO2 rocznie. PZU będzie najemcą budynku przez 10 lat.

Nowa siedziba centrali PZU, wybudowana przez Skanska, jest odzwierciedleniem i symbolem wartości, które przyświecają największej instytucji finansowej  w tej części Europy. Ze względu na charakterystykę i zalety proekologiczne budynku przeprowadzka jest istotnym elementem realizacji strategii ESG Grupy PZU. 

– Nowa siedziba Grupy PZU to przede wszystkim inwestycja w pracowników. Cieszymy się, że Generation Park Y spełnia najwyższe standardy, jeśli chodzi o warunki, komfort i bezpieczeństwo pracy. Przyjazne środowisko wspierające dobrostan pracowników, ekologiczne rozwiązania oraz fakt, że z obiektu w pełni będą mogły korzystać osoby z niepełnosprawnościami, są dla nas niezwykle ważne. W ten sposób chcemy dać dobry przykład i promować rozwiązania ESG wśród naszych kontrahentów, klientów, partnerów społecznych oraz pracowników. Jest to również ważny element docelowego wdrożenia hybrydowego modelu pracy wraz z pakietem odpowiednich narzędzi i programów poprawiających jakość życia pracowników – mówi Dorota Macieja, członkini zarządu PZU Życie odpowiedzialna za obszar nieruchomości w PZU. 

Budynek wyróżnia się nowoczesną i ekologiczną architekturą oraz energooszczędną technologią, zapewnia bezpieczne i zrównoważone powierzchnie do pracy oraz innowacyjne rozwiązania. Zastosowane w biurowcu materiały wykończeniowe oraz rozwiązania instalacyjne potwierdzone zostały certyfikatami LEED na poziomie Platinum, a także WELL Gold zrealizowanym w schemacie Core & Shell oraz WELL Health-Safety Rating.
– Generation Park to nasz flagowy projekt, który odzwierciedla podejście Skanska do tworzenia ponadczasowych, zdrowych i bezpiecznych przestrzeni do pracy. Nasz pierwszy biurowy wysokościowiec w tej części Europy oddajemy w ręce jednej z największych firm ubezpieczeniowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Zielone rozwiązania budynkowe oraz środowisko wewnętrzne wspierające dobrostan pracowników były niezwykle ważnymi aspektami w rozmowach z Grupą PZU – mówi Katarzyna Zawodna-Bijoch, prezeska i CEO spółki biurowej Skanska w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Dzięki nowej siedzibie w jednym miejscu będą pracować ludzie dzisiaj rozproszeni po całej Warszawie. Na nową siedzibę PZU wybrał miejsce, które staje się jednym z ważniejszych węzłów komunikacyjnych w Warszawie. Zapewnia dobry dojazd komunikacją miejską z każdego punktu w stolicy – mieści się przy stacji metra oraz przystankach tramwajowych i autobusowych. Prawie 3000 połączeń komunikacyjnych dziennie to zachęta dla pracowników, aby odstawili auta i skorzystali z transportu miejskiego – z korzyścią zarówno dla własnych finansów, jak i środowiska. Dla tych, którzy wybiorą rower, przygotowano 187 miejsc postojowych. W nowoczesnych szatniach pracownicy PZU będą mogli wziąć prysznic i zostawić sportowe ubranie. W podziemnym garażu są też stanowiska do ładowania samochodów, rowerów i hulajnóg elektrycznych. Ekologiczny jest nawet chodnik przed budynkiem. Stworzony z fotokatalicznego materiału, redukuje w powietrzu poziom szkodliwych NOx, generowanych przez spaliny samochodowe.

(AM, źródło: PZU)