Cachet chce zawojować rynek ofertą bazującą na nowoczesnych technologiach

0
365

Wkrótce na polskim rynku ubezpieczeń zadebiutuje estoński insurtech Cachet. Firma, która będzie działać jako multiagencja, rozpocznie od oferowania OC posiadaczy pojazdów mechanicznych (ppm.) dla licencjonowanych przewoźników taxi, wykorzystujących platformy Bolt, Uber czy Free Now – podał portal cashless.pl.

Dystrybucja polis będzie odbywać się za pośrednictwem aplikacji mobilnej oraz serwisu internetowego. Ubezpieczenia będą dostosowane do sposobu wykorzystywania pojazdu, czyli kierowca zapłaci stawkę taxi tylko za rzeczywistą jazdę zarobkową. W taryfikacji pomogą dane pozyskane od platform zrzeszających kierowców świadczących usługi przewozu osób.

Portal zwraca uwagę, że w Estonii i na Łotwie z usług Cachet korzysta ok. 30% kierowców jeżdżących dla takich platform. Na razie insurtech nie ujawnia, z którym ubezpieczycielem się zwiąże. W Estonii jest to BTA. Cachet planuje też ekspansję w Skandynawii i na Wyspach Brytyjskich. Chce również oferować ubezpieczenia dla innych segmentów ekonomii współdzielenia.

Więcej:
cashless.pl z 29 stycznia, Ida Krzemińska-Albrycht „Cachet wchodzi do Polski. W najbliższych dniach insurtech zacznie sprzedaż ubezpieczeń dla kierowców platform typu Bolt”:
https://www.cashless.pl/9330-cachet-startuje-w-polsce

(AM, źródło: cashless.pl)