Credit Agricole: Miliard złotych ze sprzedaży polis z UFK

0
169

Credit Agricole Bank Polska osiągnął historyczny poziom wartości sprzedanych ubezpieczeń z elementem inwestycyjnym: miliard złotych. Wynik uzyskał po dziewięciu latach współpracy z Credit Agricole Life Insurance Europe.

Pierwszą subskrypcję ubezpieczenia z elementem inwestycyjnym bank uruchomił 7 marca 2011 r. Była to polisa EUROpejski Zysk, bazująca na relacji kursu euro do złotego. Od tego czasu bank zaoferował swoim klientom 24 edycje ubezpieczeń na życie z UFK. Wszystkie z nich to produkty średnioterminowe, dlatego 18 z nich nadal jest aktywnych.

– Ubezpieczenia inwestycyjne dostarczane nam przez Credit Agricole Life Insurance Europe stały się ważnym elementem naszej oferty oszczędnościowo-inwestycyjnej. Aktualne środowisko niskich stóp procentowych to wyzwanie dla tworzenia tego typu produktów, ale widzimy duże zainteresowanie ze strony klientów, więc stale wprowadzamy coś nowego – mówi Mieczysław Putkowski, dyrektor Departamentu Produktów Ubezpieczeniowych i Inwestycyjnych Credit Agricole Bank Polska.

– Przed nami kolejne edycje ubezpieczeń inwestycyjnych. Chcemy proponować naszym klientom najlepsze produkty oparte na akcjach spółek odpowiedzialnych społecznie i dbających o środowisko naturalne. Jako bank, który słucha swoich klientów, wychodzimy w ten sposób naprzeciw ich oczekiwaniom – mówi Jędrzej Marciniak, wiceprezes Credit Agricole.

Polisy z UFK w ofercie Credit Agricole to efekt synergicznej współpracy banku oraz Credit Agricole Life Insurance Europe S.A. Oddział w Polsce (CALIE).

28 września bank rozpocznie przyjmowanie zapisów na subskrypcję nowego ubezpieczenia strukturyzowanego: „Zielona Planeta”. Oparty na indeksie Euronext Green Planet Decrement obejmuje akcje 50 spółek z Europy wyróżniających się pod względem swojej efektywności środowiskowej.

(AM, źródło: Credit Agricole Bank Polska