Credit Agricole partnerem KUKE we wsparciu eksportu

0
395

Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych podpisała umowę z Credit Agricole Bank Polska, który tym samym dołączył do grona banków mogących wspierać działalność inwestycyjną swoich klientów zajmujących się eksportem z wykorzystaniem instrumentów KUKE. W tym przypadku gwarancji spłaty finansowania krajowych inwestycji generujących eksport, które pokrywają do 80% ryzyka kredytowego.

– Zależy nam na tym, żeby nasi eksporterzy tworzyli bazę do dalszej ekspansji i rozwijali produkcję przede wszystkim w Polsce. To z kolei dodatkowe możliwości biznesowe dla banków, które dzięki naszym gwarancjom mogą pięciokrotnie zwiększyć swoje zaangażowanie w finansowanie eksporterów bez ponoszenia dodatkowego ryzyka. Nasze instrumenty są też argumentem dla zagranicznych inwestorów, by to w Polsce lokowali swoje zakłady – powiedział Janusz Władyczak, prezes zarządu KUKE.

– Korzystając z gwarancji KUKE, możemy zaproponować przedsiębiorcom atrakcyjniejsze warunki finansowania czy to w zakresie marży, poziomu zabezpieczeń czy terminu spłaty. Widzimy, że wielu eksporterów, z którymi utrzymujemy relacje, mogłoby przyspieszyć swoją ekspansję, korzystając z finansowania w tej formule. Cieszymy się, że możemy wspierać w ten sposób rozwój polskiego biznesu, który chce podbijać zagraniczne rynki, a co ważne, podnosić przy tym poziom inwestycji w kraju – dodał Piotr Kwiatkowski, prezes zarządu Credit Agricole Bank Polska.

W ubiegłym roku KUKE zagwarantowała spłatę kredytów inwestycyjnych przeznaczonych na rozwój działalności eksportowej o wartości ponad 1,5 mld zł.

(AM, źródło: KUKE, Twitter)