CUK Ubezpieczenia został sponsorem tytularnym Aniołów Toruń

0
488

Siatkarska drużyna Anioły Toruń w dwóch kolejnych sezonach może liczyć na mocne wsparcie i kolejny krok w rozwoju organizacji. Sponsorem tytularnym drużyny została firma CUK Ubezpieczenia. Władze klubu kompletują ponadto silny skład, którego celem będzie walka o awans do TAURON 1. Ligi.

– Cieszę się, że ja i moja firma będziemy wspierać ten projekt. Widzimy w nim ogromny potencjał. Jestem kibicem siatkówki od zawsze. Nasze rozmowy przebiegały w sposób łatwy i szybko poczuliśmy tak zwaną chemię. Jest wiele elementów, które łączą CUK i Anioły. To oczywiście Toruń. CUK ma tu swoje korzenie i centralę. Łączą nas wspólne wartości. Budowa klubu to zadanie na lata. Naszą współpracę traktuję długoterminowo, nie tylko na dwa lata. Postaramy się, aby CUK był siódmym zawodnikiem. Liczę na współpracę z pozostałymi partnerami. Wierzę, że razem stworzymy silny ośrodek siatkarki na mapie Polski – podsumowuje Jacek Byliński, prezes zarządu CUK Ubezpieczenia.

Wiemy, że w zeszłym sezonie mało brakowało do wywalczenia awansu do 1 ligi. Widziałem drużynę, która walczyła o więcej, ale jestem zadowolony, ponieważ należy pamiętać, że to pierwszy rok dla nas. Wierzę, że kolejny sezon będzie świetny, niesamowity. Dzięki CUK Ubezpieczenia mamy możliwość zbudować silny skład – mówi właściciel klubu Toruńskie Anioły, Wilfredo Leon.

Drugoligowy zespół prowadzony przez trenera Sebastiana Tylickiego będzie w tym sezonie występował pod nazwą CUK Anioły Toruń. Pozyskanie sponsora tytularnego pozwala władzom klubu z optymizmem planować działania i kompletować silną drużynę przed startem rozgrywek. Kontrakty przedłużyli liderzy drużyny: rozgrywający Rafał Maluchnik, przyjmujący Michał Nowakowski i Krzysztof Gulak, atakujący Jakub Skadorwa i środkowy Igor Oziabło. Aniołami w sezonie 2022/2023 będą również przyjmujący Łukasz Kalinowski i rozgrywający Łukasz Sternik, którzy przybyli do Torunia z klubów TAURON 1. Ligi.

Przed sezonem toruńscy siatkarze rozegrają serię sparingów. Do grodu Kopernika przyjedzie między innymi PGE Skra Bełchatów.

Nowy start, nowe plany. Presja będzie troszeczkę większa. Przed nami batalia, bo chcemy awansować do 1. ligi. Wierzę, że dzięki grupie sponsorów, która się stale tworzy, będziemy w stanie cieszyć się z osiągnięcia naszego wyznaczonego celu. Siatkarskie emocje będą rosły w Toruniu z miesiąca na miesiąc – podsumowuje Karol Lejman, Prezes Klubu Toruńskie Anioły.

Foto: Agnieszka Bielecka

(KS, źródło: CUK Ubezpieczenia)