Ćwierć wieku Europ Assistance w Polsce

0
67

1 czerwca minęło 25 lat od rozpoczęcia działalności Europ Assistance w naszym kraju. Tego dnia w 1996 roku firma otworzyła spółkę w Polsce. Dziś należy do grona liderów rynku assistance. Firma współpracuje z wieloma partnerami biznesowymi i rocznie pomaga setkom tysięcy Polaków zarówno w kraju, jak i za granicą.

Oferta produktowa Europ Assistance Polska zmieniała się przez lata. Początkowo skupiała się na kwestiach związanych z assistance samochodowym i zdrowotnym. W 2000 roku została uzupełniona o rozwiązania dotyczące usług domowych i turystycznych. Rok później Europ Assistance Polska wprowadziła do oferty usługę concierge dla klientów VIP. Z kolei w latach 2005–2006 rozwinęła współpracę bankami oraz firmami leasingowymi. Z czasem zmieniały się potrzeby i oczekiwania klientów. W odpowiedzi na te zmiany Europ Assistance Polska rozwinęła swoją ofertę o nowe produkty, takie jak m.in. cyber assistance, bezpieczna tożsamość, opiekun kariery, pet assistance, onkopolisa, senior assistance, assistance rowerowy. Jednocześnie firma znacząco zwiększyła swoje udziały rynkowe w szybko rosnących liniach biznesowych  w travel, medical i home assistance.

– Europ Assistance Polska to od lat jedna z najbardziej dynamicznych i innowacyjnych spółek grupy. Dbałość o najwyższą jakość usług, tworzenie wartości dodanej dla klienta i jego satysfakcja to dla nas najważniejsze wartości. Wiemy, że nasze sukcesy zawdzięczamy również naszym partnerom biznesowym, którzy nam zaufali, codziennie nas inspirują oraz powierzają nowe wyzwania, jak również naszym współpracownikom, którzy codziennie pracują z dużym zaangażowaniem, aby zapewnić najwyższe standardy rynkowe. Jesteśmy dobrze przygotowani na dynamiczne zmiany roli i wyzwań branży assistance w kolejnych latach – mówi Ryszard Grzelak, prezes zarządu Europ Assistance Polska. 

W ciągu ostatnich lat firma wdrożyła wiele rozwiązań cyfrowych, które usprawniły obsługę, czas realizacji pomocy i organizacji świadczeń przysługujących klientom w ramach ubezpieczeń assistance i innych. W 2019 roku Europ Assistance Polska, jako pierwsza na rynku usług assistance, zrealizowała sprawę z zakresu assistance samochodowego w pełni automatycznie przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji.

(AM, źródło: Europ Assistance Polska)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here