MetLife ubezpieczy klientów firmowych Nest Banku od niezdolności do pracy

0
380

MetLife rozszerza współpracę z Nest Bankiem i wprowadza nowe ubezpieczenie na życie dla mikroprzedsiębiorców. Polisa zapewnia ubezpieczonemu zabezpieczenie na wypadek trwałej lub czasowej niezdolności do pracy oraz innych zdarzeń.

Produkt MetLife, z którego już mogą korzystać klienci firmowi Nest Banku, to ubezpieczenie na życie z ochroną na wypadek trwałej lub czasowej niezdolności do pracy, poważnej choroby lub pobytu w szpitalu w następstwie nieszczęśliwego wypadku. Polisa została opracowana z myślą o mikroprzedsiębiorcach, którzy chcieliby zabezpieczyć siebie lub swoich bliskich przed skutkami nieprzewidzianych zdarzeń losowych i uzyskać pomoc oraz ochronę w przypadku problemów zdrowotnych.

– W Nest Banku dążymy do tego, aby nasza oferta dla mikroprzedsiębiorców była kompleksowa – nie tylko w zakresie produktów finansowych, ale też okołofinansowych. Wiemy, jak ważne dla naszych klientów jest poczucie bezpieczeństwa, dlatego postanowiliśmy rozszerzyć naszą ofertę o ubezpieczenia przygotowane specjalnie na potrzeby mikroprzedsiębiorców. Po raz kolejny zdecydowaliśmy się na MetLife, ponieważ mamy dobre doświadczenia we współpracy przy produktach dla konsumentów – mówi Piotr Stankiewicz z Nest Banku.

Dzięki kilku wariantom ubezpieczenia klienci mogą dopasować jego zakres do swoich potrzeb i uzyskać ochronę ubezpieczeniową na wypadek zdiagnozowania poważnych chorób (takich jak nowotwór, zawał, udar), pobytu w szpitalu w następstwie wypadku czy trwałej lub czasowej niezdolności do pracy. 

– Rozszerzenie współpracy z Nest Bankiem umożliwia nam dotarcie z naszą ofertą do nowej grupy klientów – mikroprzedsiębiorców, dla których w obecnej sytuacji bardzo istotna jest gwarancja uzyskania realnego wsparcia w nieprzewidzianych sytuacjach. Zależało nam na tym, aby z naszego rozwiązania mogło skorzystać jak najwięcej osób, stąd trzy warianty do wyboru o zróżnicowanym zakresie ochrony, zapewniające klientom niezbędne zabezpieczenie finansowe, a także doraźną pomoc w razie poważnej choroby czy wypadku – mówi Małgorzata Półjanowicz, dyrektor Pionu Klientów Instytucjonalnych MetLife.

Z ubezpieczenia mogą skorzystać przedsiębiorcy ubiegający się o kredyt gotówkowy dla firm w Nest Banku. Przy zawieraniu umowy ubezpieczenia nie jest wymagane wypełnianie kwestionariuszy medycznych czy wykonywanie badań. Ochrona obowiązuje przez całą dobę, na całym świecie. W polisie nie ma wykluczenia epidemii, w tym Covid-19.

(AM, źródło: MetLife)