Dagmara Wieczorek-Bartczak nie jest już zastępcą przewodniczącego KNF

0
987

Premier Mateusz Morawiecki z dniem 20 lipca zwolnił Dagmarę Wieczorek-Bartczak ze stanowiska zastępcy przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego. Wcześniej Dagmara Wieczorek-Bartczak złożyła rezygnację, motywując ją względami osobistymi.

Przewodniczący KNF Jacek Jastrzębski podziękował swojej dotychczasowej zastępczyni za współpracę i za zaangażowanie w prace Komisji oraz Urzędu KNF, życząc jej jednocześnie powodzenia w dalszych planach. Dagmara Wieczorek-Bartczak odpowiadała w Urzędzie KNF za nadzór nad sektorem ubezpieczeń. Swoją funkcję sprawowała dokładnie rok i 8 miesięcy. Na stanowisko została powołana 20 grudnia 2019 roku.

KNF tłumaczyła wówczas, że jej powołanie stanowi realizację zapowiadanych przez Jacka Jastrzębskiego planów wzmocnienia nadzoru nad powyższym rynkiem, w szczególności intensyfikacji działań wobec ubezpieczycieli oferujących polisy z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym. Była zaangażowana w prace nad interwencją produktową nadzoru na rynku polis z UFK, której dokonano kilka dni temu.

https://gu.com.pl/nadzor-porzadkuje-rynek-polis-z-ufk/

Dagmara Wieczorek-Bartczak posiada blisko 25-letni staż pracy w UKNF. Przed objęciem funkcji zastępcy przewodniczącego KNF pełniła obowiązki dyrektora zarządzającego Pionem Nadzoru Ubezpieczeniowego. Zdobyła też doświadczenie w sektorze prywatnym, pracując przez kilkanaście miesięcy w firmie doradczej EY. Od października ubiegłego roku zasiadała też z ramienia nadzoru w Radzie Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego

Jest absolwentką Wydziału Matematyki Uniwersytetu Łódzkiego oraz podyplomowych studiów na SGH z zarządzania ryzykiem w instytucjach finansowych.

Artur Makowiecki

news@gu.com.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here