Digital Care Insurance może rozpoczynać działalność

0
726

Komisja Nadzoru Finansowego na posiedzeniu 28 kwietnia jednogłośnie zezwoliła na wykonywanie działalności ubezpieczeniowej przez Digital Care Insurance Towarzystwo Ubezpieczeń SA z siedzibą w Warszawie. Jednocześnie KNF zatwierdziła statut towarzystwa.

Rzeczowy zakres działalności Digital Care Insurance obejmuje działalność w sektorze ubezpieczeń majątkowych i osobowych. Towarzystwo dysponuje licencją na działalność w grupach ubezpieczeń wypadkowych i chorobowych (gr. 1–2), szkód i pozostałych szkód rzeczowych (8–9), ryzyk finansowych (15) oraz assistance (18).

Digital Care jest firmą specjalizującą się w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań wspierających użytkowników urządzeń mobilnych i poprawiających ich doświadczenia podczas korzystania z nich. Firma dąży do bycia sklepem typu one-stop-shop, w którym wszystkie usługi dla posiadaczy urządzeń mobilnych dostępne są w jednym miejscu. Ma też doświadczenie w różnego rodzaju programach ochronnych. W 2019 roku Digital Care współpracowało m.in. z T-Mobile, jako administrator programu ubezpieczeniowego dla użytkowników smartfonów i tabletów. Ochronę w ramach ubezpieczenia urządzenia zapewniał wówczas AmTrust International Underwriters.

(AM, źródło: KNF, Digital Care, gu.com.pl)