Dla dzieci, dla klimatu oraz przeciwko Covid-19

0
418

PZU dużą część swoich działań z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu skoncentrował na walce z pandemią Covid-19, nie zapominając też o wsparciu najmłodszych. Z kolei Ergo Hestia kontynuuje swoją „zieloną ofensywę”, która jest jednym ze znaków firmowych sopockiego ubezpieczyciela.

W ramach pomocy w walce z koronawirusem stu pracowników PZU wspiera konsultantów infolinii Narodowego Programu Szczepień. Pracownicy ubezpieczyciela odbierają telefony od Polaków dzwoniących pod numer 989. Infolinia jest czynna całą dobę, siedem dni w tygodniu.

– Pomoc i solidarność jest szczególnie ważna w czasie pandemii, dlatego kierując się naszym hasłem „Możesz na nas polegać”, włączyliśmy się w działania na rzecz masowych szczepień – powiedziała dr hab. Beata Kozłowska-Chyła, prezes PZU SA.

PZU przedłużył także akcję pomocy szpitalom i służbom sanitarnym w transporcie próbek laboratoryjnych. W kolejnym roku akcji PZU finansuje prawie 70 samochodów transportujących próbki od osób z podejrzeniem koronawirusa do laboratoriów w całej Polsce.

– Sprawna logistyka jest w tym przypadku kluczowa, a nasza inicjatywa, oprócz odciążenia placówek medycznych, ma także dodatkowy walor społeczny. Auta, które wykorzystujemy do transportu próbek, wypożyczamy od współpracujących z nami małych i średnich firm. Ich obroty znacznie spadły w pandemii, więc tego rodzaju pomoc ze strony PZU pozwala im przetrwać finansowo trudny czas – dodaje dr hab. Beata Kozłowska-Chyła.

Ubezpieczyciel postanowił też wesprzeć niedawno urodzone pięcioraczki z Gniezna. Fundacja PZU przekazała ich rodzicom dwa wózki: trojaczy i bliźniaczy oraz polisę Gwarantowane Jutro. Dodatkowo PZU Zdrowie ufundowało pakiet medyczny dla całej rodziny.

– Blisko ludzi i ich potrzeb – to hasło, którym kierujemy się w Fundacji PZU. Kiedy usłyszeliśmy, że w Gnieźnie urodziły się pięcioraczki, natychmiast postanowiliśmy pomóc tej rodzinie. Oprócz radości i szczęścia, rodziców czeka teraz także wiele wyzwań – zaznacza Jolanta Zabarnik-Nowakowska, prezes zarządu Fundacji PZU.

– PZU Zdrowie od kilku lat oferuje wsparcie w ramach programu Karta Dużej Rodziny. Tej wyjątkowej dużej rodzinie chcemy szczególnie ułatwić start, dlatego postanowiliśmy objąć całą siódemkę kompleksową opieką medyczną, w tym pomocą indywidualnego opiekuna, który w razie potrzeby skoordynuje wizyty lekarskie i badania. Sama jestem mamą, więc wiem, jak ważne jest dla rodziców poczucie komfortu związanego z tym, że ich pociecha jest w dobrych rękach – mówi Anna Janiczek, prezes zarządu PZU Zdrowie.

Wyprawkę sfinansowaną wspólnie przez Fundację PZU oraz PZU Zdrowie przekazano rodzicom Anastazji, Klary, Wiktorii, Laury i Maksymiliana 9 lutego, w oddziale PZU w Gnieźnie przy ul. Świętego Wawrzyńca.

Pięcioraczki to ogromne szczęście rodziców, ale też pięć razy więcej pracy i obowiązków. Zawsze jesteśmy blisko klientów, chcemy z nimi dzielić także radosne momenty i zapewnić wsparcie podczas ważnych  wydarzeń. Mam nadzieję, że nasza wyprawka zapewni pięcioraczkom łatwiejszy start w życie  – mówi Jarosław Gębala, dyrektor oddziału PZU w Gnieźnie.

Natomiast Ergo Hestia zaangażowała się w kolejne działania związane z ochroną klimatu. Grupa dołączyła do 2. edycji programu „Climate Leadership powered by UN Environment”. Firma będzie pracować z ekspertami programu nad planem zmian, które w mierzalny sposób będą spełniać założenie wdrożenia rzeczywistych transformacji przeciwdziałających kryzysowi klimatycznemu.

Celem programu Climate Leadership jest budowa społeczności liderów biznesu, którzy rozumiejąc konieczność zmiany dla klimatu, dostrzegają w niej szansę na rozwój. Współpracując z zewnętrznymi ekspertami programu, firmy opracowują, a następnie wdrażają rozwiązania w wymierny sposób zmniejszające ich wpływ na globalny klimat.

W pierwszej edycji Ergo Hestia wypracowała zobowiązanie polegające na redukcji emisji dwutlenku węgla w 2020 r. co najmniej o 5% w stosunku do roku 2019. Sopocki ubezpieczyciel zrealizował zobowiązanie z wyraźnym przekroczeniem minimalnego progu. Ilość wyemitowanego CO2 w roku 2020 była o ponad 15% mniejsza niż w roku ubiegłym. W styczniu tego roku zakład otrzymał od Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska certyfikat „System ekozarządzania i audytu EMAS” (ang. EcoManagement and Audit Scheme), stanowiący potwierdzenie skuteczności jej działań prośrodowiskowych.

– Wyniki redukcji emisji dwutlenku węgla oraz certyfikat z jednej strony są potwierdzeniem, że nasza troska o środowisko nie jest incydentalna, związana z pojedynczymi wydarzeniami, ale ma charakter ciągły i jest wynikiem realizacji długoterminowej strategii. Z drugiej strony EMAS będzie pomagać naszej organizacji w dalszym rozwoju i realizacji celów związanych z ochroną środowiska – mówi Mario Zamarripa, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju Ergo Hestii.

(AM, źródło: PZU, Twitter)