Dlaczego ubezpieczenia komplementarne Laven?

0
217

Paradoksalnie chcielibyśmy, aby taka polisa nigdy nie zadziałała. Szczególnie teraz, doświadczeni trudnym okresem związanym z pandemią Covid, wszyscy chcielibyśmy być zdrowi i zapomnieć o chorobach.

Niestety choroby nie znikną z naszego życia, a dopiero gdy pojawia się zachorowanie, widzimy wartość takiej polisy.

Rozmawiamy z pracodawcami, którzy są poważnie zainteresowani polisą Laven lub już ją kupili. Firmy, które decydują się na przystąpienie do polisy, mają bardzo wysoki poziom odpowiedzialności za zdrowie. W większości przypadków w ich otoczeniu w pracy lub rodzinie spotkali się z koniecznością finansowania terapii z własnych środków.

Coraz częstszą praktyką w firmach jest działanie CSR (corporate social responsibility). Społeczna odpowiedzialność biznesu bardzo pozytywnie wpływa na kulturę organizacyjną firmy. Pracodawcy kupujący lub promujący wśród pracowników polisę Laven myślą długoterminowo o pracownikach, pomagając im w najtrudniejszych sytuacjach życiowych.

Główne argumenty, które padają w rozmowach z pracodawcami, to:

 1. Realny benefit na trudne czasy. Bardzo wysokie ceny nowoczesnych technologii na polisie Laven. Rynek benefitów jest bardzo bogaty – od kanapek i biletów do kina po ubezpieczenia zdrowotne. Pracodawca, posiadając Komplementarne Ubezpieczenie Zdrowotne Laven, wyróżnia się czymś naprawdę wyjątkowym i dającym realną wartość. Nowoczesna chemioterapia może kosztować 1,5 mln zł, proteza bioniczna kończyny 0,5 mln zł, a Druga Opinia Medyczna to koszt ponad 20 tys. zł. W bardzo trudnych sytuacjach życiowych jest to prawdziwy benefit, którym pracodawca może dać bardzo duże wsparcie swoim pracownikom.
 • Niski koszt polisy. Polisa jest uzupełnieniem NFZ. Poprzez komplementarne działanie i koszt 30, 40 czy nawet w najwyższym pakiecie 80 zł nie jest dużym wzrostem obciążeń pracodawcy, patrząc z perspektywy wszystkich kosztów pracy. Może to mieć pozytywny wpływ na utrzymanie pracowników, szczególnie w branżach, gdzie rotacja jest dość wysoka i benefity mogą być kartą przetargową.
 • Doświadczenie. Mamy przypadki, gdy w danym zakładzie pracy lub rodzinie wystąpiła ciężka choroba i konieczna była zbiórka pieniędzy na leczenie. Przywołanie takiego przykładu znacznie skraca proces decyzyjny i pracodawcy chętniej podejmują decyzje na TAK.

Jaką rolę pełni Laven w systemie ochrony zdrowia w Polsce?

Polisy Laven są uzupełnieniem zdrowotnego rynku ubezpieczeniowego w Polsce. Wspólnie z NFZ, ubezpieczeniami medycznymi i abonamentami zdrowotnymi (ubezpieczenia suplementarne) budujemy system ochrony zdrowia na europejskim poziomie.

Polisy komplementarne obejmują nowoczesne leki i wyroby medyczne stosowane we wskazaniach medycznych zgodnie z rejestracją w UE – dotyczy to leków i wyrobów, które nie są finansowane ze środków publicznych.

Ubezpieczenia suplementarne, czyli te, w których świadczeniodawca dostarcza to, co jest w ramach NFZ, ale bez czekania w kolejce i często w lepszych warunkach, czy też ubezpieczenia poważnych zachorowań bardzo dobrze uzupełniają się z produktem Laven.


Badania diagnostyczne, wizyty u lekarzy POZ lub specjalisty oferowane są w ramach ubezpieczeń suplementarnych czy też poprzez NFZ. Często właśnie podczas tych badań ujawnia się ciężka choroba onkologiczna, wtedy już z procesem leczenia wkracza NFZ lub komplementarne ubezpieczenie zdrowotne Laven, gdy specjalistyczne i kosztowne leczenie jest nierefundowane przez NFZ.


Dodatki do ubezpieczeń grupowych, np. tzw. poważne zachorowania, też nie są konkurencją Laven, tylko doskonale się uzupełniają. W przypadku ciężkiej choroby pieniądze z popularnych PZ będą bardzo dobrym wsparciem dla klienta, natomiast gdy potrzebne będzie leczenie nierefundowaną technologią medyczną, która jest na polisie Laven, wtedy koszt i organizacja leczenia będzie już po stronie polisy komplementarnej.

Jakie są realne wartości polisy Laven?

Polisa Laven zawiera do 123 technologii medycznych. W skrócie technologią jest lek lub wyrób medyczny stosowany w ściśle określonym wskazaniu, lub określona procedura medyczna, np. operacja w danym wskazaniu.

Wśród dostępnych technologii można wyróżnić:

 1. Operacje i zabiegi
 2. Operacja degeneracyjnej niedomykalności zastawki mitralnej – koszt ok. 120 tys. zł;
 3. Operacja usunięcia raka prostaty robotem daVinci – koszt ok. 50 tys. zł;
 4. Proteza kończyn górnych i dolnych, gdzie koszt może wynieść do 500 tys. zł.
 • Technologie medyczne wykonywane w warunkach ambulatoryjnych/szpitalnych
  • Sprycel – przewlekła białaczka szpikowa – koszt terapii ok. 1,2 mln zł;
  • Lenvima – rak tarczycy – koszt terapii ok. 418 tys. zł;
  • Avastin – rak piersi – pierwsza linia leczenia – koszt terapii ok. 170 tys. zł.
 • Leki wydawane w aptece. W naszym przypadku jest to sieć aptek Cosmomedica.
  • Ongentys – choroba Parkinsona – koszt terapii ok. 30 tys. zł;
  • Latuda – schizofrenia – koszt terapii ok. 126 tys. zł;
  • Bonviva – osteoporoza – koszt terapii ok. 17 tys. zł.

Klienci posiadający ubezpieczenie komplementarne w przypadku wystąpienia choroby otrzymują gwarancję finansowania tych nowoczesnych terapii jak również organizację procesu. Klient w porozumieniu ze swoim lekarzem prowadzącym może mieć zastosowaną terapię u tego lekarza lub w specjalistycznym szpitalu prywatnym zakontraktowanym przez Laven.

Inny ważny element tego ubezpieczenia to zagwarantowane prawo do Drugiej Opinii Medycznej (MediGuide). Klient może poprosić o opinię na temat dowolnej choroby, która została zdiagnozowana w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

MediGuide przedstawi klientowi Laven trzy renomowane ośrodki medyczne, np. uniwersytety medyczne, które specjalizują się w danej chorobie, a klient sam będzie mógł wybrać ośrodek, z którego opinię będzie chciał otrzymać.

Koszt takiej opinii na rynku to ok. 20 tys. zł. Polisy Laven mają to w standardowej cenie.

Pakiety Laven

Koszt powyższych miesięcznych składek podany został dla średniej wieku 40 lat.

Krzysztof Powązka
dyrektor sprzedaży Laven


Co oferujemy w ramach wsparcia sprzedaży?

 1. Prowadzimy szkolenia otwarte, informujemy o nich w mediach społecznościowych
 2. Organizujemy szkolenia zamknięte dla twojego zespołu
 3. Przygotowujemy oferty
 4. Możemy wspólnie rozmawiać z twoimi klientami

Zespół sprzedaży Laven czeka na kontakt

Krzysztof Powązka, dyrektor sprzedaży, tel.: 722 181 891 krzysztof.powazka@laven.pl
Edyta Chrapek, menedżer sprzedaży, tel.: 601 503 868, edyta.chrapek@laven.pl
Tomasz Kiełczewski, menedżer sprzedaży, tel.: 503 171 339, tomasz.kielczewski@laven.pl

Zapraszamy na naszą stronę: www.laven.pl oraz na nasze konta facebook.com/LavenUbezpieczenia i linkedin.com/company/laven-s-a/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here