Dorota Karczewska counselem w kancelarii WKB

0
743

Mecenas Dorota Karczewska, była wiceprezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK), dołączyła jako counsel do zespołu prawa konkurencji i prawa konsumenckiego kancelarii WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr.

Dorota Karczewska jest radcą prawnym i specjalizuje się w prawie ochrony konkurencji oraz w prawie konsumenckim. Przez ostatnie 5 lat pełniła funkcję wiceprezes UOKiK, w którym pracowała przez 21 lat.

Jako wiceprezes UOKiK była odpowiedzialna za pion konsumencki. Zajmowała się egzekwowaniem prawa konsumenckiego, uczestniczyła w procesie legislacyjnym na poziomie krajowym i europejskim, inicjowała procesy samoregulacyjne u przedsiębiorców i ich stowarzyszeń, sprawowała nadzór nad Inspekcją Handlową, laboratoriami UOKiK oraz Europejskim Centrum Konsumenckim. Współpracowała też z rzecznikami konsumentów, organizacjami konsumenckimi oraz z regulatorami rynku należącymi do sieci na rzecz ochrony konsumentów. Brała również udział w spotkaniach szefów urzędów odpowiedzialnych za ochronę konsumentów w Unii Europejskiej w ramach Sieci Polityki Konsumenckiej i była członkiem Komitetu do Spraw Europejskich.

– Zależało mi na kontynuowaniu kariery zawodowej w silnym i mocnym merytorycznie zespole. Dlatego bardzo cieszy mnie możliwość dołączenia do praktyki, która powszechnie zaliczana jest do najlepszych w Polsce. Mam nadzieję, że moje doświadczenie zawodowe pomoże klientom kancelarii w wypełnianiu złożonych obowiązków wynikających z przepisów prawa – komentuje Dorota Karczewska.

– Bardzo bogate doświadczenie praktyczne Doroty, związane z egzekwowaniem przepisów prawa, z pewnością będzie niezwykle cenne w złożonych projektach, które realizujemy – mówi Aleksander Stawicki, wspólnik kierujący praktyką prawa konkurencji i prawa konsumenckiego WKB.

(AM, źródło: WKB)