TFI PZU: Rekordowe wyniki subskrypcji FIZ Akord

0
708

Subskrypcja certyfikatów PZU Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego (FIZ) Akord przyniosła w niespełna miesiąc rekordową kwotę ponad 21 mln zł – poinformował wiceprezes TFI PZU Marcin Żółtek. Według niego dobre wyniki subskrypcji to efekt wysokiej stopy zwrotu funduszu, która od początku roku wynosi prawie 7%.

Marcin Żółtek ujawnił, że na prawie 200 tysięcy certyfikatów o łącznej wartości 21 mln zł zapisało się we wrześniu prawie pół tysiąca inwestorów. To najwyższa od dwóch lat kwota uzyskana z subskrypcji. – Akord jest publicznym funduszem realizującym strategię Global Makro, a więc inwestującym w różnorodne klasy aktywów oraz mającym na celu przynoszenie zwrotów przy niskim ryzyku i niezależnie od warunków rynkowych. Kluczem do sukcesu jest umiejętne budowanie portfela i trafne prognozowanie trendów makroekonomicznych i geopolitycznych – wyjaśnia Marcin Żółtek.

Według niego wysoka stopa zwrotu, którą PZU FIZ Akord notuje nieprzerwanie od początku roku, świadczy o skutecznym zarządzaniu. Jak poinformował, do końca października trwa subskrypcja kolejnej serii certyfikatów tego funduszu.

(AM, źródło: PZU)