EDU Plus InterRisk, czyli uczeń w centrum uwagi

0
834

InterRisk wystartował z akcją ubezpieczeniową zaadresowaną do szkół oraz rodziców, której celem jest zapewnienie jak najlepszej ochrony dzieciom. Ubezpieczyciel promuje rozwiązanie EDU Plus, które posiada szeroki wachlarz opcji do wyboru. O ofercie rozmawiamy z Marcinem Kucharskim, kierownikiem Zespołu Ubezpieczeń Osobowych w Departamencie Ubezpieczeń Osobowych i Zdrowotnych InterRisk.

Redakcja „Gazety Ubezpieczeniowej”: – EDU Plus to program ubezpieczeń, który doskonale wpisuje się w aktualne trendy. Oferta ma być tak skonstruowana, aby zapewniać jak najlepszą ochronę dzieci na wypadek wielu nieoczekiwanych sytuacji. Proszę krótko opowiedzieć, na czym polega elastyczność EDU Plus?

Marcin Kucharski: –Nasze rozwiązanie to odpowiedź na aktualne potrzeby rynku. Klienci szukają najlepszych sposobów zapewnienia bezpieczeństwa swoim dzieciom. Oferta ma być zatem bardzo elastyczna i uwzględniać indywidualne potrzeby ubezpieczonego. Takie jest właśnie EDU Plus.

W jaki sposób ubezpieczenie szkolne EDU Plus InterRisk może być dopasowane do indywidualnych potrzeb ubezpieczonego?

W EDU Plus kluczowe jest zapewnienie jak najlepszej ochrony dzieciom, dlatego nasze ubezpieczenie cechuje dobrze przemyślany i kompleksowy zestaw rozwiązań obejmujący wiele rodzajów ryzyka, zarówno związanych z niespodziewanymi zdarzeniami losowymi, jak i chorobami.

Pakiet ten oferuje finansową ochronę w przypadku wypadków, które mogą przydarzyć się dzieciom podczas zajęć szkolnych czy w drodze z i do szkoły. Również w wielu innych sytuacjach, zapewniając wszechstronną ochronę w ciągu całego roku szkolnego i wakacji.

Co wskazałby Pan jako wyróżnik tego ubezpieczenia?

– Na pierwszym miejscu wskazałbym elastyczność, która jest jedną z najważniejszych cech naszej oferty. Opcja główna ubezpieczenia może zostać rozszerzona o dowolnie wybrane dodatkowe rozwiązania.

Co istotne, każdy z pakietów może być dostosowany do indywidualnych potrzeb i wymagań ubezpieczającego. Wypłaty świadczeń z opcji głównej i opcji dodatkowych sumują się, co daje większe bezpieczeństwo i ochronę.

Ostatnio wiele mówi się o hejcie w sieci, na który są narażone dzieci. Czy InterRisk również zapewnia ochronę w tym obszarze?

– Tak,InterRisk w ramach EDU Plus oferuje innowacyjny pakiet, który doskonale odpowiada na istotny problem narastający w szkole, a także poza murami szkolnymi, w internecie. Zależało nam, aby usługa Hejt Stop wychodziła naprzeciw aktualnym potrzebom naszych klientów. Kluczową kwestią jest zwiększenie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w portalach społecznościowych, w szczególności zapewnienie im wsparcia w przypadku włamania na prywatne konto lub profil.

Hejt Stop gwarantuje wsparcie psychologiczne, prawne i informatyczne w zakresie mowy nienawiści i bezpieczeństwa w sieci. Można powiedzieć, że to wyjątkowy produkt na rynku ubezpieczeń szkolnych, który pozwala uzbroić się w narzędzia do walki z przemocą słowną. Klienci posiadający opcję Hejt Stop mogą liczyć na pomoc psychologiczną i prawną, która jest świadczona przez dyplomowanych psychologów i doświadczonych prawników, zaś usługi z zakresu pomocy prawnej są nielimitowane.

Propozycja ubezpieczeniowa InterRisk dla szkół i rodziców jest wyjątkowo atrakcyjna i elastyczna. I z pewnością na czasie, gdyż uwzględnia nawet ochronę w przypadku ataku kleszcza.

– To prawda, oferujemy również pakiet Kleszcz, który można dobrać do swojego zakresu ubezpieczenia. Obejmuje on koszty badań diagnostycznych, antybiotykoterapii, usunięcia kleszcza oraz wypłatę świadczenia za rozpoznanie boreliozy.

Dodam, że innym istotnym elementem ubezpieczenia EDU Plus jest możliwość uzyskania drugiej opinii lekarskiej rekomendowanej placówki medycznej w przypadku zachorowania na poważną chorobę w trakcie trwania ochrony ubezpieczeniowej.

EDU Plus zawiera także wiele innowacyjnych rozwiązań, takich jak na przykład TeleMedycyna?

– Zadbaliśmy również o to, aby EDU Plus zawierało wiele innowacyjnych rozwiązań. TeleMedycyna to nic innego jak szybkie i wygodne konsultacje lekarza internisty, pediatry, ginekologa, urologa i psychologa.

Oferujemy także e-Rehabilitację, czyli szybki powrót do zdrowia dzięki wyjątkowej formie rehabilitacji w domowym zaciszu za pomocą najnowszej technologii i pod nadzorem fizjoterapeuty.

Jak zachęciłby Pan rodziców do wyboru ubezpieczenia EDU Plus?

– Dzieci są naszym najcenniejszym skarbem, dlatego warto zadbać o jak najlepszą opiekę w sytuacjach, które trudno teraz przewidzieć. EDU Plus zostało tak zaprojektowane, aby odpowiadać na wiele nieprzewidzianych zdarzeń życiowych. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z naszą propozycją ubezpieczeniową na stronie www.interrisk.pl