ERGO Hestia zwycięzcą Rankingu ESG. Odpowiedzialne Zarządzanie 2024

0
443

ERGO Hestia zajęła pierwsze miejsce w ogólnej klasyfikacji 18. edycji Rankingu ESG. Odpowiedzialne Zarządzanie. Sopocka firma jest jedynym ubezpieczycielem w całym zestawieniu.

– Od 2017 roku bierzemy udział w każdej edycji Rankingu ESG. Wynik najnowszej to dla nas ogromne wyróżnienie. Dodatkowo cieszy fakt, że od 2019 roku nie schodzimy z podium tej uznanej klasyfikacji. To jasno pokazuje, że ERGO Hestia stoi na czele polskich firm spełniających najwyższe standardy zarządzania organizacją w oparciu o cele zrównoważonego rozwoju. Jeszcze większego znaczenia nadaje temu fakt, że badane w ramach Rankingu obszary stanowią kluczowe cele postawione w Strategii ESG ERGO Hestii. Ich pozytywna weryfikacja – na co dowodem jest tak prestiżowe wyróżnienie – to dla nas duża motywacja na przyszłość i jasny sygnał, że zmierzamy w dobrym kierunku – zauważa Mario Zamarripa, dyrektor ds. Zrównoważonego Rozwoju ERGO Hestii.

Nowością w tym roku były wyróżnienia przyznawane dla liderów poszczególnych obszarów ESG, w którym ERGO Hestia zdobyła aż 2 tytuły: lidera w obszarze S (społecznym) oraz w obszarze G (ład korporacyjny). W sumie ERGO Hestia otrzymała 99 punktów na 100 możliwych do przyznania w klasyfikacji ogólnej.

Ranking ESG. Odpowiedzialne Zarządzanie to zestawienie największych polskich spółek ocenianych pod kątem jakości odpowiedzialnego zarządzania zgodnie z wytycznymi ESG. Odzwierciedla ono również poziom realizacji założonych przez organizację celów oraz przygotowanie na wyzwania przyszłości. Do 2023 r. klasyfikacja znana była jako Ranking Odpowiedzialnych Firm. Nazwę zmieniono w 2024 roku w związku z nowymi regulacjami i poszerzającym się zakresem sprawozdawczości.

(AM, źródło: ERGO Hestia)