ERGO Pro KAMERAlnie: Imponują podejściem

0
540

ERGO Pro uważa, że kryzys związany z pandemią może przynieść wiele dobrego zarówno konsumentom, jak i branży oraz samej firmie. Podczas gdy wiele przedsiębiorstw ogranicza wydatki i zatrudnienie, ERGO Pro rekrutuje oraz mocno inwestuje w nowe narzędzia sprzedaży.

Często powtarzam, że kryzysy są normalnym zjawiskiem. To one w dużej mierze przyczyniają się do postępu i rozwoju – mówił w trakcie spotkania Peter Grudniak, prezes ERGO Pro.

Prezes Peter Grudniak podczas swojego wystąpienia

Kryzysy przychodzą i odchodzą i na pewno mają jedną wspólną cechę… nie są obligatoryjne. Dlatego właśnie my się do nich nie przyłączamy. Nie należę do ludzi, którzy w sytuacjach kryzysowych dołączają do konduktu pogrzebowego i myślą w kategorii barier i przeszkód – wyjaśniał prezes Grudniak. – Bardzo szybko staraliśmy się zrozumieć obecną sytuację. Uważaliśmy, że nie należy się jej bać.

Statuetki wręczone w trakcie transmisji – pełne zaskoczenie

Dokonaliśmy analizy nowej rzeczywistości oraz scenariuszy dalszego jej rozwoju i błyskawicznie zareagowaliśmy, przestawiając naszą działalność w większości na formę zdalną.

Rekrutacja, szkolenia, sprzedaż – wszystkie te trzy kluczowe dla nas obszary dostosowaliśmy do nowej rzeczywistości. A to dopiero początek, ponieważ zmiany w obszarze IT są zaplanowanym, wielostopniowym procesem, który będzie kontynuowany w kolejnych miesiącach – zapowiedział.

Występ Rafała Rutkowskiego

Firma ma konkretny plan rekrutacyjny na ten rok i wsparła go spotami reklamowymi na kanałach social media swoich współpracowników. Twarzami akcji zostały znane postaci: aktor Piotr Zelt, aktor i standuper Rafał Rutkowski oraz wielokrotny Mistrz Świata w Karate – Paweł Janusz. Cała trójka zachęca do rozpoczęcia współpracy z ERGO Pro – platformą zapewniającą zawodową samodzielność, rozwój osobisty oraz możliwość uzyskania ponadprzeciętnych zarobków.

Piotr Zelt poprowadził spotkanie ERGO Pro

Od strony administracyjnej spółka przewiduje również dodatkowe wielomiesięczne finansowe wsparcie „na start” dla wszystkich, którzy rozpoczynają współpracę.

Jedną z wizytówek ERGO Pro są niezwykłe gale Primus Inter Pares, które firma organizuje co pół roku z dużym rozmachem. Tym razem miejscem spotkania kilkuset przedstawicieli była transmisja „live” z warszawskiego studia telewizyjnego. Z tego powodu wydarzenie nazywało się „ERGO Pro kameralnie”. Kameralnie, bo „na kamerach”.

Jednym z gości spotkania była Justyna Wajs, wiceprezes sopockiej ERGO Hestii. Podczas połączenia przypomniała, że współpraca ERGO Pro i ERGO Hestii uzyskała już pełnoletność, czyli trwa 18 lat.

Połączenie z Justyną Wajs, wiceprezes ERGO Hestii

Nasz sojusz to sojusz świetnego agenta z liderem ubezpieczeń, słynącym z nowoczesnych rozwiązań technologicznych – podkreśliła prezes Wajs.

Mimo wszystkich niedogodności, jakie przyniosła pandemia, ubiegłoroczna współpraca ERGO Hestii z ERGO Pro była bardzo dobra. Jeszcze przed marcem wdrożyliśmy produkt ochronny ERGO4, który – oceniając po wynikach sprzedaży – bardzo państwo polubili – zwróciła się do przedstawicieli ERGO Pro. – We współpracy z wami, z ERGO Pro, zawsze można liczyć na pełen profesjonalizm i sprawne, poukładane działania oraz niski wskaźnik błędów, czyli wysoką jakość produkcji.

Nominowani do tytułu Primus Inter Pares

Zarówno prezes Grudniak, jak i prezes Wajs zgodnie podkreślali, że aktualna sytuacja na rynku sprzyja ubezpieczeniom. Zdrowie, rodzina oraz zabezpieczenie przyszłości stanowią priorytet dla większości Polaków, a to z kolei otwiera wiele szans na wzrost sprzedaży produktów ubezpieczeniowych.

W podobnym tonie wypowiadał się również profesor Robert Gwiazdowski, członek rady nadzorczej ZUS. W dwudziestominutowym wystąpieniu ze studia mówił o tym, że Polacy nie mają dziś wyboru – jeśli chcą myśleć o godnej przyszłości na emeryturze, już dziś muszą zacząć na nią samodzielnie odkładać.

prof. Robert Gwiazdowski

Zmieniają się potrzeby konsumentów. Polacy więcej myślą o swoim zdrowiu, o ochronie najbliższych. My sprzedajemy najpiękniejszy produkt na świecie, czyli bezpieczeństwo oraz dobrą przyszłość. Nasza praca ma głęboki społeczny sens, powoduje, że możemy się nią szczycić, możemy być z niej dumni – mówił prezes Grudniak.

O tym, że rynek ubezpieczeniowy korzysta na sytuacji związanej z pandemią, opowiadała także Aleksandra Wysocka, redaktor naczelna „Gazety Ubezpieczeniowej”. Jak podkreśliła, rekordowe wyniki wydawnictwa najlepiej pokazują kondycję branży oraz wysoką dynamikę zmian, jaką odczuwa rynek ubezpieczeń.

Dodatkowo, Peter Grudniak został Człowiekiem Roku Ubezpieczeń 2019, a prezes ERGO Hestii Piotr Maria Śliwicki Człowiekiem Trzydziestolecia Polskich Ubezpieczeń. To wszystko razem składa się na to, że ERGO Pro jest skazane na sukces – mówiła podczas wydarzenia.

Zupełnie nowatorskim, niestandardowym w skali rynku rozwiązaniem było wręczenie statuetek tytułu Primus Inter Pares. Firma przygotowała niezwykłą niespodziankę dla swoich przedstawicieli. Każdy laureat odbierał nagrodę w czasie rzeczywistym. Jeszcze w trakcie połączenia „na żywo” ze wszystkimi nominowanymi kurier pukał do drzwi zwycięzców i przekazywał kryształową statuetkę. Zaskoczenie i wzruszenie malowało się na twarzach wszystkich laureatów.

Niespełna czterogodzinne wydarzenie było bardzo dynamiczne i pomysłowe. Duża liczba połączeń, wywiadów z przedstawicielami ERGO Pro pokazywała, jak bardzo firmie zależy na skracaniu dystansu w obecnej, pandemicznej rzeczywistości. To także wyraz podejścia firmy do współpracy. ERGO Pro stawia na budowanie relacji i było to czuć w czasie tego „kameralnego” spotkania.

To będzie wspaniały rok. Chcemy rosnąć i przyciągać do siebie ludzi, którzy z optymizmem patrzą na świat, swoje życie i możliwości. To jest nasz cel na ten rok – podkreślał prezes Grudniak.