Euroins sprzedaje coraz więcej

0
458

Trzy kwartały obecnego roku były udanym okresem dla działającej również w Polsce bułgarskiej Euroins Insurance Group (EIG). Przez 9 miesięcy 2020 r. ubezpieczyciel zebrał 661 mln lewów bułgarskich składek brutto, co było rezultatem o 7% lepszym od uzyskanego rok wcześniej. Wzrost wynikał z ekspansji grupy w Europie Południowo-Wschodniej i udanej integracji nowo nabytych spółek.

Euroins Rumunia, największa spółka w strukturze EIG, uzyskała 4% wzrost przypisu – do nieco ponad 400 mln BGN.  Euroins Bulgaria (to na jego licencji działa Eins Polska) zwiększył swój dochód ze składek o 11% rok do roku – do 195 mln BGN – i odnotował zysk brutto w wysokości 5,9 mln BGN. Natomiast Euroins Rosja zebrał 32 mln BGN składek brutto, notując jednocześnie zysk przed opodatkowaniem w wysokości 1,4 mln BGN.

European Travel Insurance (ERV), spółka zależna GIG specjalizująca się w ubezpieczeniach turystycznych, które najbardziej ucierpiały wskutek pandemii Covid-19, odnotowała spadek przypisu składki o 49%, do 8,4 mln BGN. Co ciekawe, udało się jej jednocześnie osiągnąć zysk na poziomie 2,9 mln BGN dzięki dywersyfikacji portfolio produktów i optymalizacji kosztów.

Jak informował pod koniec lutego „Puls Biznesu”, w ubiegłym roku Euroins sprzedał na polskim rynku ponad 97 tys. polis komunikacyjnych, co przełożyło się na 56 mln zł składek.

AM, news@gu.home.pl

(źródło: Eurohold)