Europ Assistance o kosztownych wypadkach podczas urlopu

0
195

Podczas tegorocznych wakacji firma Europ Assistance obsługiwała sprawy, w których interwencja dla pojedynczego przypadku stanowiła koszt prawie pół miliona złotych. W poprzednich latach zdarzały się sytuacje, gdy rachunki za pomoc medyczną poza granicami kraju były jeszcze wyższe.

Najwięcej kosztowało zdarzenie z udziałem turysty przebywającego w Turcji, który zgłosił się do szpitala z silnymi wymiotami, wysokim ciśnieniem i bólem głowy. Okazało się, że ma tętniaka, który zaczął krwawić do komory mózgu. Klient przez długi czas przebywał na oddziale intensywnej terapii. Po wypisaniu ze szpitala została zorganizowana repatriacja samolotem do kraju na specjalnych noszach w asyście lekarza. Koszty udzielonej pomocy medycznej na miejscu oraz repatriacja pacjenta do kraju wyniosły prawie 500 tys. zł.

Sporo kosztował również rozległy zawał serca mężczyzny podróżującego po Niemczech. Został hospitalizowany. Przez kilka dni troczyła się walka o jego życie, niestety pacjenta nie udało się uratować. Koszty udzielonej pomocy medycznej na miejscu oraz repatriacja ciała do kraju wyniosły prawie 400 tys. zł.

Europ Assistance podało też przykład turystki, która spędzała urlop z synem w Egipcie. W wyniku nieszczęśliwego wypadku dziecko spadło z murka, w wyniku czego doznało wielomiejscowego urazu, w tym złamania obojczyka, urazu głowy oraz klatki piersiowej. Koszty leczenia małego pacjenta w Egipcie wyniosły prawie 115 tys. zł. Innym razem turystka wypoczywająca w Bułgarii potknęła się i upadła na skały podczas spaceru po plaży. Zdiagnozowano u niej złamanie i zwichnięcie kostki kończyny dolnej i złamanie kości promieniowej. Na miejscu konieczna była operacja, a następnie transport do Polski w asyście pielęgniarki  i ze specjalnymi udogodnieniami w samolocie. Łączne koszty pomocy wyniosły 82 tys. zł.

We wszystkich tych przypadkach osoby miały wykupioną odpowiednią polisę turystyczną, dzięki której możliwe było zorganizowanie pomocy, a co najważniejsze suma ubezpieczenia pokryła wszelkie koszty. W przeciwnym razie turyści musieliby sami opłacić bardzo wysokie rachunki i z pewnością byłyby to najdroższe wakacje w ich życiu.

– Trudno przewidzieć, co może wydarzyć się podczas wakacji. Trudno też przygotowywać się na nieprzyjemności, kiedy planujemy wymarzone wakacje. Niemniej jednak warto przeanalizować statystyki, poszukać odpowiedniego ubezpieczenia lub zwiększyć jego sumy. Warto wykupić takie ubezpieczenie, które oferuje również usługi assistance. Samo ubezpieczenie bowiem gwarantuje nam zwrot poniesionych kosztów i wypłatę odszkodowania. Ubezpieczenie wzbogacone o assistance gwarantuje profesjonalną i skuteczną pomoc na miejscu zdarzenia, a nawet zadba o bliskich, gdy ubezpieczony będzie przebywał w szpitalu – mówi Marcin Zieliński, dyrektor Departamentu Sprzedaży w Europ Assistance Polska.

(AM, źródło: Europ Assistance)