Flood Flash poszukuje nowych funduszy na ekspansję

0
207

Brytyjska firma insurtechowa Flood Flash zajmująca się ubezpieczeniami parametrycznymi, która wypłaca odszkodowania za katastroficzne szkody powodziowe w 48 godzin, ogłosiła rundę inwestycyjną serii A, aby pozyskać 15 mln dol. Rundzie przewodził Buoyant Ventures z Chicago oraz fundusz Munich Re Ventures z San Francisco, występujący również jako inwestor. W rundzie udział wzięły Sony Financial Ventures/Global Brain (Tokio), MS&AD Ventures (San Francisco), PropTech1 (Berlin) oraz dotychczasowi inwestorzy Pentech, Local Globa i Insurtech Gateway.

Trzy miesiące wcześniej Flood Flash ogłosił zawarcie partnerstwa na nową pojemność ubezpieczeniową z reasekuratorem Munich Re. Pozyskane środki i pojemność FloodFlash zamierza wykorzystać na ekspansję międzynarodową i rozpoczęcie zamykania wynoszącej 58 mld dol. luki w ochronie powodziowej. Rynki docelowe to USA, Niemcy, Australia i Japonia.

Od powstania w 2019 r. Flood Flash gromadzi i analizuje dokumentację zdarzeń szkodowych związanych z ekstremalnymi zjawiskami atmosferycznymi, wykorzystując technologię chmurową i internet rzeczy, aby zapewnić ochronę przed skutkami powodzi tym, dla których branża ubezpieczeniowa nie ma oferty. Klienci wybierają parametry powodziowe i wysokość wypłaty dla swojej polisy. Ubezpieczenie jest wypłacane po zaistnieniu określonych w polisie warunków, na ogół w ciągu 48 godzin.

Według NOAA, amerykańskiej rządowej agencji meteorologicznej, w ciągu ostatnich 40 lat same powodzie śródlądowe spowodowały w USA szkody w wysokości 151 mld dol. Mimo wysokiego ryzyka powodzi zaledwie 5–15% właścicieli domów i poniżej 5% małych i średnich przedsiębiorstw posiada ubezpieczenie powodziowe.

– Grupa inwestorów w tej rundzie nie mogłaby być lepiej dobrana, aby wspierać nasze wysiłki zmierzające do rozwiązania problemu niedoubezpieczenia w obliczu zmian klimatycznych – powiedział dyrektor generalny Flood Flash, Adam Rimmer.

(AC, źródło: Insurance Journal)