Francja: Aviva przeszła w ręce Aéma

0
183

Brytyjski ubezpieczyciel Aviva ogłosił zakończenie procesu sprzedaży swojego francuskiego biznesu Grupie Aéma za 2,8 mld funtów w gotówce. Transakcja została zapowiedziana 23 lutego 2021 r.

– To bardzo znaczący krok do przodu dla Avivy. Upraszcza ogromnie strukturę firmy, jako że koncentrujemy się na naszej zasadniczej działalności w Zjednoczonym Królestwie, Irlandii i Kanadzie – powiedziała Amanda Blanc, dyrektor generalny Grupy Aviva. – Jestem pewna, że Aéma ze swoim dziedzictwem ubezpieczeniowym i reputacją będzie doskonałym właścicielem Aviva France. Życzę firmie i wszystkim jej ludziom samych sukcesów w przyszłości.

Aviva sprzedała Aéma Groupe francuską działalność w zakresie ubezpieczeń na życie, ubezpieczeń ogólnych i zarządzania aktywami oraz 75% udział w Aviva France, a także francuskie operacje zarządzania aktywami Aviva Investors. 

Aéma Groupe jest wiodącym francuskim ubezpieczycielem wzajemnym, z 8 milionami klientów, przychodami przekraczającymi 8 mld euro i 7,4 mld euro kapitału własnego. Firma powstała w styczniu 2021 roku w wyniku połączenia Macif Group i Aésio Mutuelle. Przejęta przez nią Aviva France ma 3 mln klientów i 7,8 mld euro przychodów.

(AC, źródło: Aviva, gu.com.pl)