Fundusze pasywne inPZU w Domu Maklerskim Pekao

0
154

Biuro Maklerskie Banku Pekao zaoferuje swoim klientom parasol funduszy pasywnych inPZU, dostępnych dotychczas jedynie online na platformie inwestycyjnej inPZU.

– Bankowy kanał sprzedaży jest dla PZU jednym ze strategicznych obszarów wzrostu. Wyniki grupy w pierwszej połowie tego roku doskonale pokazują, że współpraca przynosi obopólne korzyści – nam i bankom. Jest to korzystne również dla klientów, którzy mogą korzystać z całej palety dopełniających się usług w jednym wybranym miejscu. Dlatego robimy kolejny krok, tym razem w obszarze inwestycyjnym, wprowadzając parasol funduszy pasywnych inPZU do oferty Domu Maklerskiego Banku Pekao – mówi Małgorzata Sadurska, członek zarządu PZU SA, nadzorująca obszar współpracy z bankami i klientów korporacyjnych.

Platforma inPZU w 2018 r. jako pierwsza w Polsce dała możliwość inwestowania w fundusze pasywne. Obecnie parasol funduszy inPZU daje możliwość ekspozycji na dziewięć klas aktywów, a  już wkrótce liczba oferowanych funduszy zwiększy się o kolejnych siedem.

– TFI PZU to jedno z najstarszych i najbardziej uznanych towarzystw inwestycyjnych w Polsce. Zarządzamy aktywami o wartości ponad 30 mld zł i mamy jeden z największych w kraju zespołów specjalistów. Nasze fundusze pasywne to  unikalny produkt na polskim rynku funduszy, który w ostatnich 3 latach udowodnił swoją skuteczność. Ponadto Fundusze pasywne charakteryzują się prostą obsługą, w tym podatkową,  brakiem ryzyka kursów walut, a także najniższą stawką za zarządzenie, jedynie 0,5% w skali roku – powiedział Marcin Żółtek, wiceprezes TFI PZU.

Fundusze oferowane przez TFI PZU są dostępne dla klientów Pekao od 1 października.

(AM, źródło: PZU)