„Gazeta Ubezpieczeniowa” adoptuje koalę

0
630

W piątek 10 stycznia 2020 r. „Gazeta Ubezpieczeniowa” zaadoptowała niewidomą koalę o imieniu Emerald Downs Mary. Adopcja jest wirtualna i może dokonać jej każdy chętny z dowolnego miejsca na świecie, wpłacając datek na rzecz The Koala Hospital.

Mary mieszka w Szpitalu dla Koali w miejscowości Port Macquarie w Australii. Szpital, działający nieprzerwanie od 1973 r., przyjmuje rocznie od 200 do 250 futrzastych pacjentów, którzy są leczeni i (o ile to możliwe) przygotowywani do powrotu na wolność. Niestety, koala Mary z powodu utraty wzroku do końca życia pozostanie zależna od ludzi.

Szacuje się, że podczas ostatnich tragicznych pożarów na terenie Australii zginęło ponad 25 tys. koali, a więc aż jedna trzecia całej populacji.

– Być może zdalna opieka nad jednym zwierzęciem wydaje się drobnym gestem, jednak jest to element znacznie szerszej akcji ratowania światowego dziedzictwa przyrodniczego – mówi Aleksandra E. Wysocka, redaktor naczelna „Gazety Ubezpieczeniowej”.  – Jesteśmy dumni, że chociaż jeden miś koala dzięki naszej pomocy będzie pod dobrą opieką. W mediach społecznościowych pojawia się dużo informacji o tragicznych losach koali. Jesteśmy zdania, że poza czysto wirtualnym wsparciem w postaci „lajków” warto wykonać jeden krok więcej. My tak zrobiliśmy – dodaje Aleksandra E. Wysocka.

Więcej o adopcji koali: https://www.koalahospital.org.au/adopt-a-koala

AW