Generali Investments TFI: Grzegorz Piwowar nowym prezesem

0
3022

Rada nadzorcza Generali Investments TFI powołała Grzegorza Piwowara na stanowisko prezesa zarządu. Objął on tę funkcję z dniem 16 września. Dotychczasowa prezes, Małgorzata Góra-Dubiela, zrezygnowała z zajmowanego stanowiska.

Grzegorz Piwowar jest doświadczonym menedżerem na rynku finansowym. Przez 10 lat był wiceprezesem zarządu banku Pekao SA, a wcześniej członkiem zarządu banku BPH. Zasiadał w radach nadzorczych wielu spółek, m. in. był przewodniczącym RN Pioneer Pekao Investment Management. Jest absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Elektroniki.

Wraz z pozostałymi członkami zarządu towarzystwa – Zbigniewem Jakubowskim, Małgorzatą Popielewską i Kazimierzem Fedakiem, a także całym zespołem Generali Investments TFI – Grzegorz Piwowar będzie pracował nad aktualizacją strategii biznesowej i kontynuacją zrównoważonego rozwoju firmy.

– Z przyjemnością witamy Grzegorza Piwowara na jego nowym stanowisku, na którym jego wiedza jest kluczowa dla silnego dalszego rozwoju naszej firmy. Nasze zaangażowanie na polskim rynku ewoluowało w ciągu ostatnich lat, a wierzymy, że w najbliższym czasie nasz zespół zapewni jeszcze lepsze wyniki dzięki innowacyjnym, dostępnym i spersonalizowanym usługom. Dziękuję również pani Małgorzacie Górze-Dubieli za jej zaangażowanie w rozwój firmy, a także za jej znaczny wkład w proces dołączania firmy do rodziny Generali. Życzę jej wszystkiego najlepszego w życiu osobistym i zawodowym – powiedział Luciano Cirinà, dyrektor Generalny Regionu Austria, Europa Środkowo-Wschodnia i Rosja oraz prezes Generali CEE Holding.

– Cieszę się, że Grzegorz Piwowar dołączył do nas, obejmując stanowisko kierownicze. Dzięki wzmocnieniu naszej pozycji na rynku, Generali będzie nadal oferować swoim klientom w Polsce najlepsze w swojej klasie rozwiązania w zakresie inwestycji i ochrony finansowej – skomentował Josef Beneš, prezes Generali Investments CEE i przewodniczący RN Generali Investments TFI.

– Jestem zaszczycony, że będę prowadzić Generali Investments TFI do następnego rozdziału w jego rozwoju. Naszą wartością jest doświadczenie i efektywność w zarządzaniu aktywami oraz wiedza o potrzebach naszych inwestorów, dodajemy teraz do tego dostęp do prawdziwie globalnej platformy – stwierdził Grzegorz Piwowar.

(AM, źródło: Generali)