Generali Investments TFI: Obniżka pierwszej wpłaty na IKE i IKZE

0
536

Wraz z rozpoczęciem nowego roku Generali Investments TFI dokonało zmian w ofercie produktów emerytalnych. W ich ramach do 100 zł obniżona została minimalna wysokość pierwszej wpłaty na rachunki otwierane za pośrednictwem towarzystwa.

– Nasze fundusze dostępne w ramach IKE i IKZE od wielu lat wypracowują bardzo dobre wyniki. To efekt szczegółowo zaplanowanych działań i konsekwentnie realizowanej filozofii inwestycyjnej. Jesteśmy dumni z tych rozwiązań i zależy nam, aby coraz większe grono osób mogło z nich korzystać, oszczędzając na emeryturę i zapewniając sobie bezpieczeństwo finansowe na przyszłość. Dlatego zdecydowaliśmy się zmniejszyć wysokość pierwszej wpłaty do 100 zł – mówi Kazimierz Fedak, członek zarządu Generali Investments TFI odpowiedzialny za sprzedaż, marketing i rozwój produktów.

W Generali Investments TFI klienci mogą wybrać jeden z trzech wariantów inwestowania: od bezpiecznego, gdzie 90% portfela stanowią papiery dłużne, poprzez umiarkowany, do dynamicznego z większym udziałem akcji. Istnieje też możliwość skomponowania indywidualnej strategii, w której to klient samodzielnie może wybrać listę funduszy, w które inwestuje. 

– Mamy nadzieję, że obniżenie pierwszej wpłaty na IKE i IKZE będzie kolejnym argumentem ułatwiającym podjęcie decyzji o samodzielnym długoterminowym oszczędzaniu. Wystarczą nawet małe kwoty, które wpłacane systematycznie, po latach mogą okazać się istotnym uzupełnieniem emerytury wypłacanej przez ZUS – dodaje Kazimierz Fedak.

(AM, źródło: Generali)