Generali: Szef we Włoszech planuje zmiany w kierownictwie

0
235

Dyrektor generalny Assicurazioni Generali SpA, Philippe Donnet dąży do reorganizacji na szczytach władzy największego włoskiego ubezpieczyciela, aby zwiększyć kontrolę nad najważniejszymi dziedzinami biznesu i przyspieszyć rozwój – podają wiarygodne źródła.

CEO, którego kadencja wygasa na początku przyszłego roku, jeszcze w styczniu ma przedłożyć propozycję reorganizacji zarządu Generali. Główny menedżer Frederic de Courtois i dyrektor inwestycyjny Timothy Ryan, pełniący najważniejsze funkcje, zaliczani są do tych osób z kierownictwa, które w ramach zmian mogą pożegnać się ze stanowiskami.

Rozważane przez Donneta zmiany w kierownictwie mają umożliwić przyspieszenie transformacji cyfrowej, integrację zarządzania portfelami ubezpieczeniowymi i wzmocnienie działu zarządzania aktywami. Generali odnosi korzyści z cięcia kosztów, wejścia w bardziej dochodowe produkty i ubezpieczenia o wyższej marży zwiększające rentowność. W listopadzie ubezpieczyciel potwierdził swoją trzyletnią strategię i cele finansowe na 2021 r., mimo kryzysu pandemicznego i spadku przychodu netto spowodowanego sprzedażą aktywów. Aktualna wartość rynkowa Generali wynosi 23 mld euro. W ciągu ostatnich 12 miesięcy akcje Generali spadły o 21%. Dla porównania włoski benchmark, indeks FTSEMIB odnotował spadek o 4,8%.

Francuski menedżer Donnet, który przyszedł do Generali z AXA w 2013 r. i został dyrektorem generalnym na Włochy, objął najwyższe stanowisko w 2016 r., zastępując na nim Mario Greco. W 2019 r. został ponownie zatwierdzony i będzie sprawował swoją funkcję do zgromadzenia akcjonariuszy, które przyjmie wyniki finansowe za 2021 r.

(AC, źródło: Bloomberg)