GrECo poradziło sobie w niesprzyjającym otoczeniu

0
449

W 2022 roku GrECo zwiększyło przychody pomimo bardzo trudnych warunków rynkowych. Broker spodziewa się również, że uda mu się kontynuować przyjętą ścieżkę rozwoju.

Całkowite skonsolidowane przychody GrECo International Holding AG wzrosły o 22,7%, do 132,2 mln euro. Powodem znacznego wzrostu był nadzwyczajny rozwój organiczny i istotne przejęcia. Zysk operacyjny pozostał na stabilnym poziomie 14,9 mln euro.

Grupa GrECo jest przekonana, że szereg kontrolowanych przez nią czynników pozostaje bez zmian, to jednak wojna na Ukrainie, związane z nią sankcje, rosnąca inflacja i możliwość dalszych zakłóceń w łańcuchach dostaw stwarzają wysokie ryzyko. Firma deklaruje, że jest jednak spokojna o wyniki swojej podstawowej działalności i wierzy, iż przyjęta przez nią strategia bazująca na specjalistycznym podejściu i skoncentrowaniu na potrzebach klientów w perspektywie długoterminowej przyczyni się do rozwoju spółki.

„Silny wzrost organiczny i nieorganiczny potwierdzają, że jesteśmy na dobrej drodze do realizacji naszej strategii korporacyjnej. Widzimy też, że utalentowani pracownicy, nowi klienci i brokerzy chętnie się do nas przyłączają. Podstawą dotychczasowej podróży GrECo była solidna finansowo i konkurencyjna firma z wybitnymi pracownikami. Dlatego nadal będziemy przeznaczać znaczne środki finansowe na pozyskiwanie i rozwój talentów oraz tworzenie środowiska sprzyjającego ich rozwojowi” – deklaruje GrECo.

(AM, źródło: GrECo)