GrECo wyłącznym dystrybutorem rolnego ubezpieczenia parametrycznego Bessé

0
860

Bessé, czołowa francuska firma doradztwa ubezpieczeniowego, oraz GrECo podpisały umowę o wyłącznej współpracy partnerskiej. Jej celem jest rozszerzenie dystrybucji ubezpieczenia parametrycznego „Rapeseed Germination”. Wspólny projekt został oparty na innowacji opracowanej przez Bessé we współpracy z AXA Climate.

Bessé to pionier w dziedzinie ubezpieczeń parametrycznych. We Francji zespoły firmy opracowały produkt ochronny dla podmiotów z sektora nasion oleistych jako odpowiedź na rosnące ryzyko klimatyczne, mające wpływ na uprawę rzepaku. Zabezpiecza on na wypadek ryzyka związanego z kiełkowaniem (brakiem wschodu) rzepaku. Produkt jest jedynym rozwiązaniem, które pozwala określić jakość kiełkowania rzepaku w skali całego pola poprzez pomiar biomasy. Innowacja zyskuje popularność wśród producentów rolnych: we Francji zastosowano ją już na prawie 80 tys. hektarów, a w 2022 roku po raz pierwszy wdrożono ją w Rumunii.

W ocenie autorów rozwiązania przykład Francji stanowi dowód, że produkt jest w stanie spełnić wymagania dotyczące ubezpieczania upraw rzepaku. To z kolei otwiera nowe perspektywy rozwoju w krajach europejskich o silnym sektorze rolniczym.

Z tego względu Bessé postanowiła nawiązać współpracę z GrECo na terenie Europy Środkowej i Wschodniej. Po kilkumiesięcznych pracach mających na celu dokładną identyfikację potrzeb interesariuszy w krajach regionu i dostosowanie oferty do lokalnej specyfiki, partnerzy podpisali umowę o wyłącznej dystrybucji.  

– Cieszy nas fakt podpisania umowy dystrybucyjnej z GrECo. Firma ta ma w swoich zespołach – podobnie jak my – ekspertów z branży rolno-spożywczej, dysponuje również solidną wiedzą na temat ubezpieczeń rolniczych i parametrycznych. Jestem dumny z tego wspólnego projektu, który doprowadził do opracowania europejskiego rozwiązania ubezpieczeniowego odpowiadającego nowym potrzebom przemysłu rolno-spożywczego. To partnerstwo potwierdza również trafność strategii Bessé i stanowi zachętę do dalszego wprowadzania innowacji z korzyścią dla naszych klientów – powiedział Jean-Philippe Pages, Head of Bessé Large Risks Department.

– Strategia firmy GrECo zakłada specjalizację w rozwiązaniach dostosowanych do wybranych branż, takich jak żywność i rolnictwo. Nasi klienci mają specyficzne potrzeby i zróżnicowaną sytuację w zakresie ryzyka i ubezpieczeń, dlatego staramy się zapewnić im jak najlepszą obsługę i rozwiązania dopasowane do konkretnych wymagań. Rozpoczęcie współpracy z Bessé to zdecydowany krok w kierunku wdrożenia takiego właśnie modelu biznesowego. Obie firmy wspólnie stawiają czoła wyzwaniom ekologicznym oraz cyfryzacji rolnictwa, co wiąże się z koniecznością opracowania i wdrożenia innowacyjnych propozycji z zakresu doradztwa i ubezpieczeń ryzyka. Jesteśmy bardzo zadowoleni z rozpoczęcia tego projektu – dodał Maksym Shylov, GrECo Group Practice Leader in the Food & Agriculture iIdustry.

(AM, źródło: GrECo)