Grzegorz Chłopek odchodzi z Nationale-Nederlanden PTE

0
823

28 lutego, po siedmiu i pół roku piastowania funkcji prezesa zarządu Nationale-Nederlanden Powszechne Towarzystwo Emerytalne Grzegorz Chłopek złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska. Swoje obowiązki będzie pełnił do 31 marca.

W imieniu swoim oraz całego zespołu chciałbym podziękować Grzegorzowi za czas i energię, jaką poświęcił na rozwój Nationale-Nederlanden PTE. Nie mam wątpliwości, że jego wiedza i doświadczenie miały ogromny wpływ na działalność naszej firmy i przyczyniły się do tego, że towarzystwo jest jednym z liderów rynku produktów emerytalnych w Polsce. Życzę Grzegorzowi dalszych sukcesów i powodzenia w dalszym rozwoju kariery – powiedział Paweł Kacprzyk, prezes zarządu Nationale-Nederlanden.

Grzegorz Chłopek jest związany z Nationale-Nederlanden PTE od grudnia 1998 r. W firmie przeszedł ścieżkę kariery od starszego specjalisty ds. inwestycji do wicedyrektora i dyrektora departamentu inwestycyjnego, by w lutym 2004 dołączyć do zarządu firmy, a następnie w październiku 2012 r. awansować na stanowisko prezesa. Jako szef towarzystwa przyczynił się do wzrostu i osiągnięcia przez Nationale-Nederlanden OFE pozycji lidera wśród funduszy emerytalnych w Polsce, pod względem liczby klientów, wysokości zarządzanych aktywów, a także stopy zwrotu, jak również rozwoju dobrowolnych funduszy emerytalnych.

Artur Makowiecki

news@gu.home.pl