Haidrun: Szwedzki łańcuch bloków dla ubezpieczeń

0
65

Szwedzki startup Haidrun uruchomił platformę blockchain dla przedsiębiorstw, przeznaczoną dla ubezpieczycieli i reasekuratorów. Prywatna platforma blockchain Haidruna eliminuje podejrzane i zduplikowane transakcje, bezpiecznie i chronologicznie rejestrując każde zdarzenie.

Zweryfikowane działania są kryptograficznie zapisane w blokach danych i stają się niezmienialne. Możliwa jest weryfikacja autentyczności dzięki dostarczaniu dokładnych, bezpiecznych i transparentnych rekordów. Haidrun może również tworzyć inteligentne, spersonalizowane kontrakty na potrzeby szybkiego i bezpiecznego przetwarzania likwidacji szkód.

Reasekuratorom technologia prywatnego blockchainu może zapewnić precyzyjną kalkulację rezerw, opartą na bieżących kontraktach i dającą wgląd w wypłaty. Są to bardzo dokładne dane pomagające reasekurować i równoważyć ekspozycję na określone ryzyka z dużo większą pewnością.

Platforma Haidrun nie działa na zasadzie otwartości, jest elastycznym i skalowalnym, prywatnym blockchainem, zbudowanym w zaawansowanej architekturze, wykorzystującej silniki sztucznej inteligencji. Jest mniej skomplikowana niż blockchain publiczny i w odróżnieniu od nich, które nie posiadają podmiotu odpowiedzialnego (każdy może wejść w interakcję z blockchainem), sieci prywatne zachowują kontrolę, eliminują działania nielegalne, zapewniają wysoki stopień regulacji i pozwalają uniknąć zmiennych kosztów i niestabilności związanych z platformami publicznymi.

– Blockchainy prywatne bardziej nadają się dla branży ubezpieczeniowej ze względu na skalę, odpowiedzialność i koszta, a także dlatego, że mogą być prowadzone jako usługa – mówi Jonas Lundqvist, CEO i założyciel Haidrun. – Wspierają współdziałanie z systemami partnerów zewnętrznych, wykorzystując standardowe API, i zapewniają platformę opartej na zaufaniu współpracy. Oczekuje się, że globalny rynek technologii blockchain w ubezpieczeniach do 2023 r. osiągnie wartość 1 mld dol.

 (AC, źródło: Insurance Journal)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here