Hartford nie zgodził się na fuzję z Chubb

0
831

23 marca Hartford Financial Services poinformował o odrzuceniu oferty Chubb Ltd, który chciał go przejąć za 23,24 miliardy dolarów. Taki rozwój wypadków nie był zaskoczeniem dla analityków finansowych.

W komunikacie opublikowanym na stronie internetowej Hartford przekazał, że decyzja o odrzuceniu oferty Chubb zapadła po konsultacjach zarządu z doradcami finansowymi i prawnymi. Doszli oni do wspólnego wniosku, że podjęcie rozmów dotyczących transakcji nie będzie w najlepszym interesie firmy i jej akcjonariuszy. Rynek oczekiwał takiego rozstrzygnięcia.

Złożona niedawno oferta Chubb opiewała na 65 USD za akcję Hartford, płatne w większości gotówką, wskutek czego łączna wartość przejęcia wyniosłaby 23,24 mld USD. Tymczasem, jak podaje Reuters, analitycy twierdzili, że wartość firmy wynosiła 80 USD za akcję lub więcej. Analityk Wells Fargo Elyse Greenspan napisała we wtorek w notatce do klientów, że Chubb może podnieść swoją ofertę.

Chubb nie skomentował komunikatu Hartford.

Potencjalna akwizycja byłoby największą tego typu transakcją w globalnym sektorze ubezpieczeniowym od czasu ubiegłorocznego zakupu Willis Towers Watson przez Aon za 30 mld USD. Doszłoby do niej w momencie, w którym branża stoi w obliczu niebezpieczeństwa wypłacenia miliardów dolarów roszczeń z tytułu pandemii Covid-19.

AM, news@gu.home.pl

(źródło: Hartford, Reuters, gu.com.pl)