Howden Broking Group i RKH Specialty zintegrują się do października

0
476

Proces integracji brokerskich spółek Howden Broking Group (HBG) i RKH Specialty (RKH), należących do międzynarodowej grupy ubezpieczeniowej Hyperion, dobiega końca. Jednym z ostatnich etapów są zmiany kadrowe. W ich ramach Barnaby Rugge-Price obejmie funkcję przewodniczącego rady nadzorczej Howden Broking Group.

Barnaby Rugge-Price był dyrektorem generalnym RKH od 2005 do 2019 r. Od tego czasu był odpowiedzialny za nowe technologie i dział analiz grupy w specjalistycznej spółce Hyperion X. Jego miejsce zajmie teraz Paul Johnston, były dyrektor generalny firmy Punter Southall, która została przejęta przez Hyperion w 2019 roku.

Finał operacji połączenia HGB i RKH pod wspólną marką Howden nastąpi zgodnie z planem 1 października tego roku. Według Davida Howdena, prezesa Hyperion, będzie to odpowiedź na powstanie rynkowej próżni po przejęciu przez Marsh & McLennan JLT.

Firma jest skierowana do klientów szukających prawdziwej alternatywy na rynku, na którym wybór jest coraz mniejszy – mówi David Howden.

Jose Manuel Gonzalez, który zarządza Howden Broking Group, dodaje: – Działaliśmy w ramach dwóch podmiotów. Te dwa podmioty operowały wieloma markami. To nie pomagało nam zdobywać nowych klientów, bo oni nie byli w stanie stwierdzić, gdzie działamy. Jak powiedział Da Vinci, prostota to najwyższe wyrafinowanie. Więc powiedzieliśmy, połączmy je i stwórzmy jedną markę, która będzie łatwiejsza do zidentyfikowania dla naszych klientów. Gwarantuje to, że bez względu na to, gdzie są nasi specjaliści na świecie, będzie ona u progu każdego klienta.

Proces unifikacji w grupie, pod wspólną marką Howden, postępuje. Jesteśmy tego dobrym przykładem. Od stycznia działamy jako Howden Donoria. Bardzo mnie cieszy, że HGB i RKH już wkrótce też będą działały pod wspólnym szyldem. Konsolidacja działalności brokerskiej i reasekuracyjnej w ramach jednego zespołu zapewni klientom szerszą ofertę i jeszcze lepszy dostęp do zasobów eksperckich grupy. Dzięki temu nasi klienci, zarówno w Polsce, jak i zagranicą, będą mieli pełny obraz siły i kompetencji naszej grupy – mówi Dariusz Zajączkowski, prezes Howden Donoria.

(KS, źródło: Howden)