Howden przejmuje w Belgii i Norwegii

0
384

Po październikowych transakcjach w Estonii i Szwajcarii Howden poinformował o kolejnych przejęciach. W Belgii grupa przejęła spółkę brokerską Sarton & Associés, a w Norwegii – firmę Aneco.

Sarton & Associés specjalizuje się w ubezpieczeniach nieruchomości, wypadkowych, osobowych o wysokiej wartości i w świadczeniach pracowniczych. Z kolei Aneco jest niezależnym brokerem ubezpieczeniowym specjalizującym się w ubezpieczeniach majątkowych, wypadkowych oraz świadczeń pracowniczych. Łączna wartość składki, którą obsługuje, to 30 mln euro.

Grupa Howden podkreśla, że transakcje wpisują się w jej strategię rozwoju w Europie, która opiera się nie tylko na wzroście organicznym, ale także na integracji z firmami tworzonymi przez lokalnych menedżerów. Niedawno grupa przejęła szwajcarskiego brokera BrokerCenterZürichsee AG oraz estońskiego CHB Insurance Brokers. Wszystkie te spółki łączy jedno – ich menedżerowie dalej będą je wspierać pod rządami nowego inwestora.

– Oferta z Grupy Howden nie była pierwszą, jaka otrzymaliśmy. Zdecydowaliśmy się jednak ją przyjąć ze względu na ogromny zasięg międzynarodowej grupy, jej niezależność i bardzo nam bliską kulturę organizacyjną. Howden podziela nasze wartości. Umożliwia naszym menedżerom dalszy rozwój w ramach grupy i skupienie się innowacjach i przedsiębiorczości, z których firma Sarton & Associés stała się znana w szerszym obszarze kraju – mówi Paul Sarton, założyciel Sarton & Associés.

– Dołączenie do Howden to kolejny krok w rozwoju dla naszej firmy i naszych klientów. Nasi klienci poszukują obsługi międzynarodowej, wiedzy o produktach oraz danych i możliwości analitycznych, co zapewni im Grupa Howden. Dla nas wybór był prosty – tylko w Howden czujemy, że nasi klienci i pracownicy mogą cieszyć się tymi samymi wartościami, które wyznajemy – mówi Ragnar Nordal, dyrektor zarządzający Aneco.

Luigi Sturani, dyrektor generalny Howden Europe, dodaje, że ostatnie transakcje wpisują się w strategię budowania istotnej pozycji na rynkach europejskich oraz inwestowania w wiedzę ekspercką. – Howden jest naturalnym miejscem dla najlepszych europejskich talentów w sektorze ubezpieczeniowym. Nasz rozwój opiera się na przyciąganiu specjalistów, ludzi, którzy stworzyli swoje własne spółki i doskonale rozumieją potrzeby lokalnych klientów – zaznacza.

W Polsce Grupa Howden jest właścicielem firmy brokerskiej Howden Donoria.

(AM, źródło: Howden)