IGTE i CFA Society Poland stworzyły poradnik edukujący w zakresie finansów osobistych

0
665

Izba Gospodarcza Towarzystw Emerytalnych oraz CFA Society Poland we współpracy z ekspertami – naukowcami, praktykami i edukatorami finansowymi – opracowały kurs e-learningowy „Zadbane finanse”. Ta bezpłatna oferta stworzona w oparciu o wyniki badań potrzeb studentów w zakresie edukacji finansowej oraz przeglądu najnowszych trendów w edukacji, jest skierowana do młodych osób, zwłaszcza studentów i wchodzących na rynek pracy lub będących na początkowym etapie kariery zawodowej.

– Młodzi ludzie powinni wiedzieć, jak myśleć o finansach, jak dbać o dochody, jak pilnować wydatków i oszczędzać oraz jak inwestować, by stworzyć znaczące zasoby. My tę wiedzę mamy i udostępniamy ją młodym ludziom. Im wyzwań nie brakuje, a oferowana przez nas wiedza pozwala łatwiej osiągać życiowe cele, lepiej wykorzystać posiadane zasoby i czerpać z życia większą satysfakcję – tłumaczy Małgorzata Rusewicz, prezes IGTE.

Treści edukacyjne z zakresu finansów osobistych prezentowane są w formie nagrań wideo z wykorzystaniem animacji i infografik. Nagrania mają od kilku do kilkunastu minut, by uczestnicy kursu mogli korzystać z nich elastycznie, w ramach własnych potrzeb i możliwości czasowych. Łączny czas trwania kursu wynosi 4 godziny 40 minut. Uczestnicy mają możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i wzięcia udziału w miniquizach, a na zakończenie otrzymują dyplom.

Kurs jest dostępny tutaj: kurs finansów osobistych.

(AM, źródło: Aegon)