InterRisk już po raz piąty wspiera ogólnopolską akcję społeczną Ultrakrew

0
631

Pracownicy InterRisk wzięli udział w sportowej edycji biegu na rzecz honorowego krwiodawstwa. Ultrakrew promuje szlachetną ideę krwiodawstwa w całej Polsce, a InterRisk wspiera działalność Stowarzyszenia nieprzerwanie od 5 lat.

W tym czasie zorganizowano szereg zbiórek krwi połączonych ze szkoleniami z pierwszej pomocy w centrali firmy w Warszawie i w jej oddziałach w całej  Polsce. W minionym roku InterRisk otrzymał nagrodę Güntera Geyera, przyznawaną przez VIG za szczególne zaangażowanie społeczne. Środki finansowe przeznaczone zostały na zakup samochodów do przewozu krwi dla szpitali w Gdyni i Konstancinie-Jeziornie. 

Jak co roku, zespół InterRisk stawił się również na trasie VII zimowej sportowej edycji Ultrakrwi.  

Aktywność fizyczna jest dobra, szczególnie jeśli można ją połączyć ze szczytnym celem. Współpracujemy z Ultrakrwią od 2017 roku i będziemy kontynuować naszą współpracę. Pracownicy InterRisk z wielką radością włączają się w tę akcję każdego roku. Ultrakrew może na nas liczyć – podkreślił Piotr Narloch, prezes InterRisk. 

Jeżeli miałbym powiedzieć, jak wygląda modelowa współpraca pomiędzy NGOsem a biznesem, to właśnie tak – powiedział Jacek Bastian, założyciel Ultrakrwi. – Ja bardzo często mówię, że InterRisk jest przyjacielem Ultrakrwi i tak to wygląda.  

Stowarzyszenie powstało z potrzeby serca Jacka Bastiana po tym, jak jego siostra zachorowała i jedynym lekarstwem była krew. Złożył obietnicę, że jeśli siostra wyzdrowieje, to on przebiegnie zimą trasę wzdłuż polskiego wybrzeża. Historia miała szczęśliwy finał, a Jacek dotrzymał obietnicy i od tamtej pory z roku na rok prowadzi coraz szerzej zakrojone działania promujące oddawanie krwi. Każdej zimy członkowie ekipy Ultrakrwi wraz z przyjaciółmi stawiają się na starcie w Świnoujściu i niezależnie od pogody pokonują kolejne kilometry aż do mety w Piaskach. Na trasie biegu organizowane są zbiórki krwi, do których może dołączyć każdy w wieku od 18 do 65 lat. 

Wiemy, że krew to wielki dar i jedyne lekarstwo, którego nie można kupić. W InterRisk mamy świadomość, jak ważne jest oddawanie krwi, wychowanie przyszłych pokoleń krwiodawców oraz edukacja dorosłych. Mamy wśród pracowników krwiodawców, biegaczy i osoby wrażliwe na potrzeby społeczne. Jestem dumny, że każdego roku wspieramy Ultrakrew finansowo i osobiście na trasie. W tym roku wspólnie pobiliśmy rekord frekwencji – powiedział Daniel Kaliszuk, członek zarządu InterRisk.

(ks, źródło: InterRisk)