Janis Lucaus zastąpił Laurisa Bossa w zarządzie Reso Europa Service

0
695

29 maja doszło do zmian we władzach Reso Europa Service. Lauris Boss, członek zarządu ubezpieczyciela, złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Walne zgromadzenie wspólników spółki przyjęło jego rezygnację, jednocześnie powołując na opróżnione stanowisko Janisa Lucausa.

Lauris Boss to manager z 24-letnim doświadczeniem w branży ubezpieczeniowej. Od lutego 1997 r. był związany z grupą Balcia Insurance SE. Gdy w 2009 r. łotewski zakład rozpoczął ekspansję na polskim rynku ubezpieczeniowym i nawiązał ścisłą współpracę z Reso Europa Service, Lauris Boss przeprowadził się do Polski i dołączył do zarządu spółki. Przez kolejne lata był w niej odpowiedzialny za likwidację szkód, IT, bezpieczeństwo wewnętrzne, windykację, reklamacje oraz obsługę klientów.

Od kwietnia 2011 r. do kwietnia 2016 r. był też dyrektorem polskiego oddziału Balcia Insurance SE, by w marcu tego roku powrócić na to stanowisko. W międzyczasie (do lutego 2020 r.) sprawował funkcję CEO spółki-matki odpowiedzialnego za rozwój firmy na sześciu największych rynkach ubezpieczeniowych w Europie (Polska, Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy), a także na Litwie i Łotwie.

Z kolei Janis Lucaus jest managerem z niemal 20-letnim doświadczeniem w sektorze bankowym i ubezpieczeniowym. Podczas ostatnich 10 lat pełnił funkcję prezesa zarządu (CEO) wiodącego łotewskiego zakładu ubezpieczeń z sektora ubezpieczeń majątkowych, prowadzącego działalność w krajach bałtyckich, a także na rynkach Europy Zachodniej.

Od 27 lutego 2020 r. Janis Lucaus jest prezesem zarządu Balcia Insurance SE, na którym to stanowisku zastąpił Laurisa Bossa.

Artur Makowiecki
news@gu.home.pl