KNF zatwierdziła powołanie Jacka Smolarka na prezesa towarzystw Signal Iduna Polska

0
382

Na odbywającym się 19 listopada posiedzeniu Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Jacka Smolarka na stanowisko prezesa zarządu obu spółek ubezpieczeniowych Signal Iduna w Polsce. Przejął on stery w obu towarzystwach 1 lipca tego roku.

Jacek Smolarek karierę zawodową rozpoczynał w 1992 roku w wywiadowni gospodarczej Creditreform Polska. W latach 1994–1996 zajmował kierownicze stanowisko w Siemens sp. z o.o., gdzie odpowiedzialny był za rozwój sieci sprzedaży. W roku 1996 dołączył do zespołu ESSO Polska sp. z o.o. jako project manager i szef regionalnego biura inwestycji, w którym zarządzał inwestycjami spółki w regionie środkowej i północnej Polski.

W latach 2000–2015 związany był z Grupą Generali w Polsce, najpierw jako dyrektor Departamentu Logistyki, później także dyrektor Departamentu Personalnego. W 2005 roku został powołany do zarządu Generali PTE, a w 2013 roku na stanowisko prezesa zarządu PTE. Odpowiadał za departamenty: Logistyki, Personalny, IT, Obsługi Sił Sprzedaży, Prawny oraz Audytu Wewnętrznego.

W latach 2015–2018 zarządzał towarzystwami Grupy Concordia: Concordia Polska TUW oraz WTUŻiR Concordia Capital. Od 2019 roku pełnił funkcję doradcy biznesowego w organizacjach typu startup. Współpracował z funduszami Venture Capital.

Artur Makowiecki

news@gu.com.pl