KUKE i PUIG wesprą intensyfikację wymiany gospodarczej pomiędzy Polską a Ukrainą

0
409

12 grudnia podczas konferencji „Granica polsko-ukraińska – szansa czy bariera rozwoju?” Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych podpisała umowę ramową o współpracy z Polsko-Ukraińską Izbą Gospodarczą. Obie strony zadeklarowały wspólne działania na rzecz dalszego zbliżenia gospodarczego między Polską a Ukrainą oraz intensyfikowania wymiany handlowej.

Ze swojej strony PUIG będzie m.in. udzielać wsparcia merytorycznego poprzez udział jej przedstawicieli w charakterze ekspertów lub prelegentów w seminariach czy webinarach organizowanych przez KUKE, ułatwiać kontakty z członkami Izby, w tym przekazywanie im informacji o inicjatywach i ofercie Korporacji oraz udzielać informacji na temat obowiązujących zasad i możliwości prowadzenia działalności na Ukrainie oraz identyfikowania barier w dostępie do tamtejszego rynku

Porozumienie, w obecności wicepremier Ukrainy Iryny Wereszczuk oraz ministra rozwoju i technologii Waldemara Budy podpisali Janusz Władyczak, prezes KUKE, oraz Jacek Piechota, prezes PUIG.

– Dotychczas nasza współpraca nie była sformalizowana, ale konsultowaliśmy się co jakiś czas w sprawie różnych działań na rzecz polskich eksporterów obecnych na rynku ukraińskim. Jednak skala wyzwań związanych z dynamicznie rosnącą wymianą handlową oraz przede wszystkim z perspektywą uczestnictwa polskich firm w odbudowie Ukrainy zobligowały nas do zacieśnienia współpracy. Będziemy częściej korzystać z ekspertyz PUIG, wiedzy i kontaktów jej przedstawicieli. Mamy nadzieję szerzej dotrzeć do członków Izby z informacją o naszych instrumentach dla eksporterów i inwestorów. Tworząc nowe rozwiązania, myślimy nie tylko o wsparciu polskich firm w Ukrainie, ale też o ukraińskich inwestycjach w Polsce, jak również o wspólnych konsorcjach – powiedział Janusz Władyczak.

(AM, źródło: LinkedIn)