Unum Życie chce mocno urosnąć w segmencie polis grupowych

0
669

Aneta Podyma, prezes Unum Życie, zwyciężyła w plebiscycie Kobieta Biznesu 2022 Roku w głosowaniu czytelników „Pulsu Biznesu” i portalu Bankier.pl. W rozmowie z gazetą opowiada m.in. o planach zarządzanej przez siebie firmy.

„PB” wskazuje, że na koniec września tego roku Unum Życie zebrało prawie 300 mln zł składek, o 15% więcej niż rok wcześniej. Aneta Podyma podkreśla, że jej firma jest obecnie trzecim najszybciej rosnącym ubezpieczycielem życiowym na rynku. Przypomina też, że zgodnie z przyjętą w 2021 r. pięcioletnią strategią zakład ma trzykrotnie zwiększyć swój przypis w ubezpieczeniach grupowych i dwukrotnie w indywidualnych w porównaniu do rezultatów z 2020 r. Aktualnie towarzystwo obsługuje ponad 300 tys. polis.

W planach Unum jest rozszerzenie portfela produktowego o ubezpieczenia zdrowotne. Obecnie jest w trakcie poszukiwań partnerów medycznych. Aneta Podyma mówi „PB”, że jej firma poszukuje rozwiązań, które mogłaby dołączyć do polis. Zakład chce mieć holistyczną ofertę, bo klienci szukają np. możliwości leczenia nowotworów za granicą.

Lwią część zysków Unum przeznacza na inwestycje w technologię, która usprawnia przede wszystkim wypłatę świadczeń. Aneta Podyma zdradza, że przez ostatnie dwa lata największe inwestycje dotyczyły IT, głównie w obsłudze wniosków o wypłatę świadczeń. W efekcie zmian cyfrowych aktualnie średni czas wypłaty świadczeń to 2,5 dnia od otrzymania kompletnej dokumentacji od klientów.

Więcej:

„Puls Biznesu” z 15 grudnia, Agnieszka Morawiecka „Odważna liderka nie boi się porażek”

(AM, źródło: „Puls Biznesu”)