Liberty Mutual po Europie żegna się z Ameryką Łacińską

0
603

Amerykański ubezpieczyciel wzajemny Liberty Mutual Holding Co. bada możliwości sprzedaży swoich operacji w Ameryce Łacińskiej w ramach realizacji planu wycofywania się z rynków niebędących dla niego rynkami o znaczeniu zasadniczym. JPMorgan Chase & Co. doradza bostońskiej firmie w kwestii ewentualnej sprzedaży, która ma przynieść ok. 1 mld dol.

Do zbywanych aktywów zaliczają się operacje w Brazylii, Chile, Kolumbii i Ekwadorze. Liberty Mutual może uruchomić sprzedaż już w najbliższych tygodniach. Niektóre z aktywów budzą zainteresowanie globalnych rywali, takich jak Zurich i Generali. Aktywa mogą być wystawione na sprzedaż w pakiecie albo osobno. Na razie koncepcja jest na wczesnym etapie i nie ma pewności, czy do transakcji dojdzie.

Liberty Mutual idzie śladem innych firm, które sprzedały swoje biznesy na rynkach poza USA. W lipcu 2021 r. MetLife sprzedał niektóre swoje spółki życiowe w Europie za blisko 700 mln dol. holenderskiej NN Group NV. Sam Liberty Mutual poinformował w listopadzie 2022 r., że szuka możliwości sprzedaży biznesów w Hiszpanii, Portugalii i Irlandii. Tak więc ubezpieczyciel zmierza do wycofania się z dwóch części świata – Europy i Ameryki Łacińskiej.

Wzmacniając swoją pozycję na amerykańskim rynku ubezpieczeń majątkowych, w ub.r. ubezpieczyciel nabył State Auto Financial Corp. za ok. 2,3 mld dol.

(AC, źródło: Bloomberg)