Liczy się sprzedaż!

0
1814

Rozmowa z Rafałem Ćwiklińskim, prezesem, i Anną Pokorską, dyrektorką sprzedaży w Asist sp. z o.o. (Grupa PIB)

Aleksandra E. Wysocka: – Nowy rok, nowy Asist? Macie noworoczne postanowienia?

Rafał Ćwikliński: – Plany mamy ambitne, jednak okres największych zmian związanych z wejściem do grupy PIB jest już za nami. W styczniu mija rok, jak Asist dołączyło do grupy PIB. W ubiegłym roku koncentrowaliśmy się na zmianach w obszarze księgowym, finansowym, prawnym, compliance, IT oraz HR.

W tym roku będziemy jeszcze mocniej skupiać się na biznesie i sprzedaży. Chcemy rosnąć ponadrynkowo i dać się zobaczyć w terenie – to są nasze noworoczne postanowienia.

Komunikacja to duża część Waszego biznesu?

R.Ć.: – Jeszcze nie tak dawno byliśmy postrzegani głównie przez pryzmat OC ppm. To się zmienia. W tym roku mocno będziemy skupiać się na projekcie rozwoju ubezpieczeń na życie, SME i ubezpieczeń korporacyjnych.

Anna Pokorska: – Aktywnie rozwijamy inne linie biznesowe, od auto casco, przez ubezpieczenia domów i mieszkań, małe i średnie firmy. Jak wspomniał prezes, duży potencjał widzimy też w ubezpieczeniach życiowych i korporacyjnych i tu na pewno mamy ambitne plany rozwojowe. Aktywnie pracujemy nad zmianą struktury portfela.

W roku 2024 będziemy rozwijać jeszcze intensywniej biznes pozakomunikacyjny, wykorzystując nasz dział wsparcia oraz sieć regionalnych kierowników sprzedaży, a także prowadząc wspólne akcje sprzedażowe z zakładami ubezpieczeń.

Ilu macie sprzedawców?

A.P.: – Współpracujemy z 3 tys. OFWCA, z których 80% jest aktywnych w co najmniej jednym z towarzystw. Zakłady Ubezpieczeń oczekują od nas aktywności na określonym poziomie. Nasz zespół wsparcia, jak również Regionalnych Kierowników Sprzedaży i działu akredytacji, wspólnie pracuje nad tym, aby ta aktywność była na najwyższym poziomie.

Czego oczekujecie od zakładów ubezpieczeń?

A.P.: – Dla mnie sercem współpracy jest relacyjność i to, że możemy na siebie liczyć. To działa dwustronnie.

Wiener spełnia te oczekiwania?

R.Ć.: – Od samego początku! Wiener jest bardzo nowoczesną organizacją, która zatrudnia świetnych ludzi. Mamy bardzo dobre relacje, dzięki temu rozwija się nasz biznes. Teraz przed Wienerem duże zmiany związane z połączeniem z Compensą, ale jesteśmy przekonani, że wszystko pójdzie dobrze. Rozumiemy te wyzwania, bo za nami wejście w struktury PIB, które było bardzo wymagające.

Co jeszcze będzie się działo w Asist w nowym roku?

A.P.: – Dalsze udoskonalenia w obszarze przeprowadzania analizy potrzeb klienta. Mam na myśli wsparcie narzędziowe i szkoleniowe. Na bieżąco monitorujemy sposób realizacji procedur przez OFWCA. Będziemy też kontynuować szkolenia dotyczące AML, rozwijać nasz kompleksowy i topowy serwis.

W tym roku mocno stawiamy na rozwój. Będziemy dążyć do jeszcze efektywniejszej współpracy z siecią sprzedaży, w celu zwiększenia produktywności oraz dywersyfikacji portfela, jak również rozbudowywać ofertę produktową, inwestować w technologie. To tylko namiastka tego, co będzie się działo w Asist w 2024 r.

Dziękuję za rozmowę.

Aleksandra E. Wysocka