Link4: Sztuczna inteligencja zweryfikuje zgłaszane informacje

0
109

Narzędzie oparte na sztucznej inteligencji umożliwi Link4 automatyczną analizę zawartości zdjęć pojazdu przy zawieraniu umowy AC. Po trzymiesięcznym pilotażu ubezpieczyciel wdrożył już rozwiązanie opracowane we współpracy z Apreel – informuje cashless.pl.

Serwis podaje, że faza testowa narzędzia pozwoliła na dostrojenie modeli SI na próbce kilkudziesięciu tysięcy zdjęć. Maciej Natorski, dyrektor obszaru innowacji i robotyzacji Link4, wyjaśnia, że przygotowane w ten sposób algorytmy pozwalają na weryfikację kompletności oraz poprawności dokumentacji zdjęciowej pojazdu, m.in. klasyfikację profilu pojazdu widocznego na zdjęciu, dowodu rejestracyjnego, odczyt numeru rejestracyjnego, numeru VIN oraz przebiegu pojazdu na podstawie zdjęć licznika. Przyznaje jednocześnie, że dużym wyzwaniem był precyzyjny odczyt ze zdjęć numeru VIN oraz przebiegu pojazdu, ale zastosowanie wyników najnowszych badań z obszaru tzw. scene text recognition pozwoliło na opracowanie modeli uczenia głębokiego. One z kolei zapewniły ponad 90% dokładność odczytu danych.

Cashless.pl zaznacza, że narzędzie jest już w pełni zintegrowane z systemami oraz procesami Link4, dzięki czemu usprawniony został proces weryfikowania dokumentacji.

Więcej:
cashless.pl z 14 czerwca, Ida Krzemińska-Albrycht „Wysyłacie ubezpieczycielowi zdjęcia pojazdu przy zawieraniu AC? Ich zgodność z Waszymi deklaracjami sprawdzi sztuczna inteligencja”:
https://www.cashless.pl/10115-Link4-sztuczna-inteligencja-sprawdzi-poprawnosc-zdjec

(AM, źródło: cashless.pl)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here