LINK4 zwraca uwagę na problem depresji wśród dzieci

0
331

W ramach konkursu Papaya New Directors, w którym twórcy audiowizualni łączą się z przedsiębiorstwami, by zwrócić uwagę na społecznie nośny temat, wybrany przez LINK4 twórca zmierzył się z depresją wśród dzieci i nastolatków.

Dane Narodowego Funduszu Zdrowia pokazują, że z roku na rok rośnie ich liczba dzieci i młodych osób cierpiących na depresję i zaburzenia lękowe.

– Bardzo cenimy ogromną wrażliwość, odwagę i nieszablonowe podejście młodych twórców i twórczyń. W tegorocznej edycji konkursu temat jest szczególnie ważny, bo dotyczy dzieci i młodzieży. Wymaga też szczególnego podejścia do bohaterów i dużej empatii ze strony reżysera, który wykonał ogromną pracę pod okiem doświadczonych filmowców – podkreśla Patrycja Kotecka, dyrektorka Pionu Marketingu LINK4.

W ramach współpracy powstał film w formie zbliżonej do dokumentu. Reżyserem jest Łukasz Ruciński, a motyw przewodni to pytanie, co depresja odebrała w życiu każdemu z bohaterek i bohaterów.

– Siłą tego filmu są prawdziwe historie opowiedziane przez młodych ludzi, którzy sami zmagali się z depresją – mówi Joanna Talaśka, dyrektorka Departamentu Komunikacji Marketingowej LINK4.

 „Resztki” to prawdziwe wywiady z nastolatkami chorymi na depresję, a środkiem artystycznego wyrazu reżysera jest pokazanie ich problemów poprzez przedmioty. Tytuł bezpośrednio zwraca uwagę, że gdy cierpimy na depresję pozostają resztki – zainteresowań, pasji, dawnego życia. Głównym celem jest skłonienie rodziców do większej uważności.

– Choć to nasza kolejna współpraca, tegoroczne partnerstwo z LINK4 jest dla nas wyjątkowo ważne. Dzięki niemu mogliśmy wspólnie z Łukaszem przekazać, jak ważne jest, żeby dostrzegać niepokojące sygnały, które mogą być oznaką problemów dziecka czy nastolatka. To właśnie dzięki takim kampaniom konkurs Papaya New Directors najlepiej realizuje swoją misję – mówi Magdalena Ignatowicz, Head of Concept Development Papaya Films.

Spot można obejrzeć na YouTube:

Cała tegoroczna edycja konkursu Papaya New Directors jest poświęcona ważnym i aktualnym problemom społecznym. Filmy mają głęboko poruszać oraz prowokować do refleksji i reakcji.

(AM, źródło: LINK4)