Ludzie z ambicjami dążą do doskonałości

0
2434

MDRT Day Poland – Bring it on! Ta konferencja zapisze się na kartach historii polskiej branży ubezpieczeń na życie, ale również na długo pozostanie w pamięci uczestników.

O co chodzi w MDRT? Tak po ludzku?

Nikt nie ujął tego lepiej niż Tony Gordon, legenda biznesu ubezpieczeniowego, najbardziej rozpoznawalny człowiek w tym temacie na świecie i główny mówca eventu:

Jeżeli zaczynasz pracę i planujesz swoją karierę, a tym samym spędzenie tam sporej części życia, to dlaczego miałbyś być w tym średni? Jeżeli mam robić karierę, to podchodzę do tego na poważnie i chcę być wśród najlepszych. To jest właśnie kwintesencja członkostwa w Million Dollar Round Table.

Dlatego 23 października 2023 r. w Warszawie zebrali się ci, których można już zaliczać do światowego topu, jak i ci, którzy do tego grona aspirują. Niezależnie od stażu, ale wszyscy z ambicjami i dążeniem do doskonałości w sercu. Reprezentujący wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe, które w swojej ofercie skupiają się na kompleksowych rozwiązaniach dla klientów indywidualnych. Polacy i goście z zagranicy. Przedstawiciele najszlachetniejszego i jednego z najważniejszych zawodów na świecie. A wszystko to w celu wspierania się, motywowania, dzielenia wiedzą i doświadczeniem, aby rozwijać się i rosnąć. Razem.

Pierwsze wystąpienie należało do Svetlany Plitin, czołowej agentki z Litwy. Podzieliła się swoją formułą na osiąganie sukcesu, na którą składają się wysoka aktywność, wiarygodność, dyscyplina i zachowanie przy tym równowagi.

Po niej swoją prelekcję miała Marta Kiraly, topowa agentka z Węgier. „W głowie każdego doradcy ubezpieczeniowego jest takie magiczne miejsce i nazywa się ono Top of the Table MDRT. Trudno jednak znaleźć plan lotu do tego miejsca”. Marta przedstawiła swój przepis na sześciokrotne MDRT w pięciu krokach.

Następnie na scenie odbyła się debata naszych zagranicznych mówców, wystąpili: Tony Gordon, David Braithwaite, Kyriakos Chatzistefanou, Svetlana Plitin i Marta Kiraly. Prowadzący zadawał pytania na temat odnoszenia sukcesu w biznesie ubezpieczeniowym oraz ważności naszej pracy w aspekcie społecznym i wpływu branży na życie ludzi.

David Braithwaite, topowy doradca z Wielkiej Brytanii, wystąpił z tematem „Rób to, czego nie umiesz” i przekazał sali tyle energii, humoru i motywacji do kontynuowania swoich codziennych wysiłków, że wystarczyłoby do zasilenia całej stolicy na miesiąc. Niesamowity, inspirujący człowiek z równie niesamowitymi wynikami.

Kolejny panel to MDRT Speaks, czyli formuła znana wszystkim uczestnikom dorocznych spotkań stowarzyszenia odbywających się w USA i Kanadzie. Agent po agencie, jeden po drugim, w 5–10-minutowych wystąpieniach przekazują pomysł sprzedażowy do wdrożenia „od jutra”.

Wystąpili: Aneta Sobol, Katarzyna Pilczuk, Anna Martin, Katarzyna Jackowska, Monika Dziobak, Kamil Cieplicki, Daniel Białek, Mateusz Majerczak, Grzegorz Dymski, Magdalena Kłącz.

W ostatniej części konferencji wystąpił Paweł Skotnicki – czyli ja osobiście. Jedyny Top of the Table z Polski. Tytuł wystąpienia brzmiał „Jak rozpocząć spotkanie z klientem”. Pokazałem, jak w naturalny sposób prezentować tematy ubezpieczeniowe i prowadzić rozmowę kończącą się zakupem polisy.

Występ, na który wszyscy czekali tego dnia, należał oczywiście do Tony’ego Gordona. Omówił temat „Małe kroki do wielkiej produkcji”. 54-krotny członek MDRT nie zawiódł, ale wręcz wbił w ziemię, zrobił takie wrażenie, że uczestnicy z trudem zamykali usta.

Prostota i sens przekazu, przekonanie i autentyczność plus niesamowite umiejętności oratorskie sprawiły, że dzień zakończyliśmy z takim przytupem, jakiego to wydarzenie było godne.

Z ankiet satysfakcji wiemy, że impreza bardzo przypadła do gustu. Uczestnicy byli zadowoleni, bo dostali świetnych mówców z wiedzą na najwyższym poziomie, duży przekrój tematyczny wystąpień, tony praktyki, ciekawe rozmowy kuluarowe, mistrzowski networking, dużo punktów do poczucia celu w swojej codziennej pracy i motywacji.

Nasi zagraniczni goście również wyrażali się w superlatywach o organizacji konferencji, a także mieli nadzieję, że będzie to impreza cykliczna, która na stałe zagości w kalendarzu eventów w Polsce.

Polska wyrasta na lidera w Europie, jeżeli chodzi o liczbę doradców z tytułem MDRT. Co piąty członek tego stowarzyszenia na naszym kontynencie pochodzi właśnie z kraju nad Wisłą. Przez to zauważalnie rośnie poziom doradztwa ubezpieczeniowego, rozpoznawalność samego logo, ale także przyciągamy zainteresowanie głównych rynków finansowych, w tym tego w Stanach Zjednoczonych.

Zawnioskowaliśmy o zgodę na zorganizowanie oficjalnego wydarzenia, dostaliśmy ją i we współpracy z władzami organizacji zrealizowaliśmy to przedsięwzięcie.

Podziękowania za pomoc należą się wielu dobrym ludziom zaangażowanym w organizację wydarzenia. Anecie Sobol za perfekcyjną współpracę i uzupełnianie się. PSRDU z Katarzyną Pilczuk na czele za wzięcie na siebie roli formalnego organizatora. „Gazecie Ubezpieczeniowej” za patronat medialny. PZU, Allianz i Champion Invest za bycie sponsorami wydarzenia. Karolinie Najgrodzkiej i Monice Kulik za pomoc podczas eventu. Sebastianowi Soleckiemu za wykład na temat studiów ubezpieczeniowych.

Paweł Skotnicki
Top of the Table MDRT