Marcin Kulawik w zarządzie Avivy

0
1079

Marcin Kulawik został powołany na członka zarządu Aviva sp. z o. o. i dołączył do zespołu zarządzającego ubezpieczyciela w Polsce. Do jego obowiązków należy nadzór nad Departamentem Operacji, czyli m.in. nad likwidacją szkód życiowych oraz majątkowych, centrum kontaktów z klientem, obsługą procesów operacyjnych, zarządzaniem projektami, automatyzacją i robotyzacją procesów oraz działem zakupów.

– Gratuluję Marcinowi Kulawikowi i życzę wielu sukcesów w nowej roli. Cenię jego przekrojową wiedzę z różnych obszarów biznesu i jestem pewien, że wykorzysta ją na dalsze zwiększenie efektywności naszej firmy. Bardzo dziękuję Arunasowi Rumskasowi za lata współpracy i wkład w budowanie Avivy w Polsce, a wcześniej na Litwie. Życzę mu ciekawych wyzwań na dalszej drodze zawodowej, a także pomyślności w życiu prywatnym – powiedział Adam Uszpolewicz, prezes Avivy w Polsce

Marcin Kulawik zastąpił w zarządzie Avivy Arunasa Rumskasa, który po 9 latach postanowił zakończyć pracę w firmie. Wcześniej, w latach 2001–2011 był członkiem zarządu i dyrektorem finansowym Avivy na Litwie.

Marcin Kulawik jest związany z sektorem finansowym od 15 lat, a do Avivy dołączył w 2014 roku. Przez ponad 4 lata w roli dyrektora transformacji odpowiadał za zarządzanie portfelem projektów oraz PMO. W 2019 r. dołączył do Departamentu Operacji, rozszerzając zakres odpowiedzialności o obszar robotyzacji i doskonalenia procesów operacyjnych. Pierwsze doświadczenia w finansach zdobywał w Bank of New York w USA, gdzie w latach 2005–2010 odpowiadał za wdrażanie międzynarodowych biur maklerskich na Wall Street. Po powrocie do kraju, w latach 2010–2014 związany był z bankiem Raiffeisen, dla którego zrealizował szereg projektów, między innymi uruchomienie Biura Maklerskiego R-Brokers.

Z wykształcenia jest inżynierem informatyki, absolwentem Politechniki Częstochowskiej. Ukończył również studia Executive MBA na Tiffin University w USA. Studiował też na uniwersytecie w Norymberdze.

AM, news@gu.home.pl
(źródło: Aviva)