Marcin Sroka za Macieja Wolińskiego jako p.o. dyrektora sprzedaży multiagencyjnej i brokerskiej PZU

0
1374

Jak dowiedziała się „Gazeta Ubezpieczeniowa”, 26 kwietnia Maciej Woliński, piastujący od ponad trzech lat funkcję dyrektora sprzedaży multiagencyjnej i brokerskiej PZU, został odwołany z zajmowanego stanowiska. Jego obowiązki pełni Marcin Sroka.

Maciej Woliński był związany z PZU od grudnia 2009 roku, początkowo jako dyrektor sprzedaży. Po ponad 10 latach, w styczniu 2020 r., zastąpił Łukasza Heinowskiego na stanowisku dyrektora sprzedaży multiagencyjnej i brokerskiej. 21 kwietnia tego roku menedżer był gospodarzem Kongresu PZU dla multiagentów, który odbył się w Łodzi i gościł rekordową liczbę blisko 500 gości.

Macieja Wolińskiego zastąpił Marcin Sroka (jako pełniący obowiązki), zajmujący dotychczas stanowisko dyrektora rozwoju sprzedaży multiagencyjnej i brokerskiej. Jest on związany z PZU od blisko 14 lat. W drodze na stanowiska dyrektorskie przeszedł wszystkie szczeble – zaczynał bowiem jako stażysta w komórce likwidacji szkód w jednostce terenowej ubezpieczyciela w Krakowie. Z informacji uzyskanych przez „GU” wynika, że Marcin Sroka jest menedżerem cenionym przez multiagentów współpracujących z PZU.

(AW, am, inf własna, LinkedIn)