Marcin Wróblewski nowym prezesem Grupy Exito

0
318

W lutym brytyjska grupa brokerska PIB Group przejęła Exito Consulting wraz ze spółkami zależnymi: Exito Broker, Eko Broker i ECRB. Teraz przyszedł czas na zmiany wśród zarządzających przejętymi podmiotami.

Krzysztof Mleczak, dotychczasowy prezes zarządu Exito Broker i Exito Consulting, przekazał władzę dotychczasowemu wiceprezesowi, Marcinowi Wróblewskiemu. Równocześnie ze stanowiskiem prezesa zarządu Eko Broker pożegnała się Małgorzata Mleczak. Jej obowiązki również przejął Marcin Wróblewski. Natomiast funkcję wiceprezesa zarządu Exito Broker zaczął pełnić Kacper Mleczak.

– Grupę Exito zostawiam nie tylko w bardzo dobrych rękach, ale także w przełomowym momencie związanym z rozwojem naszej spółki. 24 lutego Exito stało się oficjalnie częścią jednej z największych w Europie niezależnych grup brokerskich PIB Group, co było kolejnym etapem starannie zaplanowanej strategii rozwoju naszej grupy. W polskich strukturach PIB Group jest także wrocławski broker WDB, a więc jeden z największych polskich brokerów ubezpieczeniowych, z którym również powiązane są nasze spółki. Jestem głęboko przekonany, że Marcin Wróblewski jako współtwórca strategii rozwoju Grupy Exito będzie kontynuował zapoczątkowane przez nas konsolidacyjne działania, dbając jednocześnie o dalszy rozwój całej grupy oraz o satysfakcję naszych klientów – powiedział Krzysztof Mleczak.

– Czuję się zaszczycony, przejmując stanowisko prezesa zarządów spółek w Grupy Exito z rąk Krzysztofa Mleczaka. Moim celem jest konsekwentna realizacja założonej strategii rozwoju grupy, szczególnie w okresie tak dynamicznego wzrostu oraz dołączenia do międzynarodowego lidera w środowisku  brokerskim PIB Group – skomentował Marcin Wróblewski.

Krzysztof Mleczak

Biogramy:

Krzysztof Mleczak jest związany z rynkiem ubezpieczeń od 1993 roku. W tym czasie przeszedł wszystkie szczeble kariery zawodowej, poczynając od agenta ubezpieczeniowego w jednej z największych korporacji agencyjnych w Polsce, poprzez dyrektora Departamentu Sprzedaży Gerling Polska, do funkcji wiceprezesa zarządu Warty Życie, którą sprawował w latach 1998–2005. Następnie, w latach 2000–2005 był także doradcą prezesa zarządu TUiR Warta. Pełnił funkcje członka rad nadzorczych wielu instytucji finansowych. Był delegatem Polskiej Izby Ubezpieczeń do Europejskiej Komisji Ubezpieczeń w Paryżu jako koordynator ds. integracji polskiego rynku ubezpieczeń z Unią Europejską. Od 2006 roku założyciel i główny udziałowiec firm zajmujących się zarządzaniem ryzykiem ubezpieczeniowym przedsiębiorstw, doradztwem i pośrednictwem ubezpieczeniowym (broker). Specjalizował się w budowie i  restrukturyzacji strategii zarządzania ryzykiem ubezpieczeniowym i optymalizacji kosztów ubezpieczenia przedsiębiorstw i grup kapitałowych w zakresie audit risk, risk control i loss control.

Marcin Wróblewski z rynkiem ubezpieczeń związany jest od 1993 roku. Jest jednym z najlepszych specjalistów w Polsce w zakresie opracowania i wdrożenia systemów zabezpieczeń i gwarancji kontraktowych, celnych i akcyzowych. Specjalizuje się w zarządzaniu pojemnościami gwarancyjnymi klientów kontraktowych i postępowaniami regresowymi. Autor zindywidualizowanych programów ubezpieczenia należności w przedsiębiorstwach. Ekspert w dziedzinie gwarancji ubezpieczeniowych kontraktów infrastrukturalnych (drogowych, kolejowych, energetycznych, hydrotechnicznych).

Artur Makowiecki

news@gu.com.pl