Marsh: Konkurs technologiczny dla kobiet

0
486

Marsh Polska dołączył do grona organizatorów konkursu Hackathon #ReWRITE, który odbędzie się 19-20 października w 8 miastach europejskich, w tym w Warszawie.

Nazwa #ReWRITE to połączenie słów: Women, Risk, Insurance, Technology, Empowerment, oznaczających kolejno „Kobiety”, „Ryzyko” „Ubezpieczenia, „Technologia”, „Umacnianie pozycji”. Celem projektu jest zapewnienie kobietom unikatowej szansy do tworzenia innowacyjnych rozwiązań w zakresie zarządzania ryzykiem i ubezpieczeń.

Konkurs Hackathon #ReWRITE  skierowany jest do studentek uczelni wyższych, które w ramach kilkuosobowych zespołów (od 2 do 6 kobiet) podejmą się rozwiązania określonego problemu przy użyciu nowych technologii. Projekt, który zwycięży w Polsce, zostanie następnie oceniony na poziomie europejskim.

Na zwyciężczynię czeka nagroda pieniężna. Najlepszy projekt otrzyma ponadto szansę na zdobycie regionalnej nagrody finansowej oraz możliwość zaprezentowania zwycięskiego rozwiązania podczas spotkania branży zarządzania ryzykiem – FERMA Forum w Berlinie.

Wydarzenie skierowane jest wyłącznie do kobiet.

(AM, źródło: Marsh Polska)